Wątek: H4 w Afryce
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.03.2009, 22:53   #36
Magnus
 
Magnus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kozienice
Posty: 165
Motocykl: EXC 200
Galeria: Zdjęcia
Magnus jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 10 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuba Zobacz post
UWAGA! TO PATENT WASILCZUKA!

A OTO DOWOD:


wasilczuk Napisano: Poniedziałek, 26 Lutego 2007, 20:58:43 Zarejestrowany
Ilość wiadomości: 220 Dołączył: 5.9.2006

Witajcie Panowie.
najlepsze wyjście to zrobić jak Jarek ale wiadomo że nie zawsze są takie promocje. Wpadłem na inny pomysł. chce wywalić w ogóle lampy afrykańskie i wstawić nowe klosze, odbłyski i żarówki H4.średnicą pasują lampy od stara , autosana, poloneza (okularnika) i kultowego dużego fiata- są takie same.są dwa rodzaje tych lamp.zewnętrzne mają podział na krótkie/ długie, a wewnętrzne są jednopozycyjne czyli tylko długie.różnią się od afrykańskich tym,że szkło jest wypukłe a w afri jest proste.kolejną różnicą jest brak postojówki, ale odblask jest z blachy i można wywiercić otworek i zatknąć gumką z postojówką.w środku lampy jest taki hujwajster (nie wiem po co)plastikowy co zasłania żarówkę i odbija światło w stronę odblasku. można go wyłamać.i teraz zostaje dylemat czy wstawić dwie lampy z możliwością zmiany ,które świecą cały czas razem czy lepiej wstawić jedną ze zmianą i jedną "długą" i zrobić jak we wszystkich normalnych wersjach oprócz włoskiej.pozostaje dorobić jakieś mocunki.czy ktos juz cos takiego robił?moze cos doradzic?
jak zrobie to opisze efekt.
pozdrawiam

wasilczuk Napisano: Środa, 28 Lutego 2007, 21:54:46
Zarejestrowany

Ilość wiadomości: 220 Dołączył: 5.9.2006
witam panów
dziś gmerałem przy lampach i co sie okazało.lampa h4 od poloneza ma identyczną średnicę jak od AT.mocowań żadnych nie trzeba dorabiać bo da sie je odzyskać z oryginałow AT. w afri szkło i odblask jest sklejony na amen i całość jest wklejona i w kilku miejscach zgrzana z ramką do mocowania.wiertareczką rozwierciłem zgrzewy, nożem delikatnie oderwałem klej i jest ramka.z lampy od poldka trzeba wyrwać 3 blaszki z odblasku i można wklejać w ramkę afrykańską. nowy wkład kosztuje 21zł.na zawsze mamy przeróbkę na H4. w każdej chwili i miejscu można kupić żarówkę jak padnie.teraz sie zastanawiam nad mocą halogenów jakie wstawić. oryginalnie w wersji włoskiej siedzą żarówki 35/35W.ale w tym samym roku produkcji w innych wersjach były H4 60/55W.zastanawiam sie czy są jakieś różnice w wydajności alternatora i czy kable są takie same i czy to wytrzyma.fakt że w innych wersjach świeci jedna lampa.
aha jeszcze:
1. postojówke wierci sie bez problemów
2.ten bajer w środku lampy nie jest plastikowy tylko aluminiowy. bez niego świeci lepiej- wyłamać!!!
3.w komplecie chyba od poloneza są od razu gumy uszczelniające na oprawkę
w Kletnie przejde sie po parku maszyn i jak znajde u kogoś poldkowe lampy to stawia browara.

pozdrawiam.

http://archiwum.africatwin.com.pl/in...19&forum=3&p=1
Magnus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem