Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.07.2016, 14:56   #43
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 23 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał QrczaQ Zobacz post
A nie lepiej byloby zmienic koncepcje i w ten otwor M10 zapodac jakies inne podnozki? Ja bym chetnie zmienil na szersze i piwotujace. Bedzie to moze mniej kosztowac niz ten element za 74$.

Ja kiedys myslalem nad jakimis pedalami z roweru gorskiego mocowane na jakims elemencie zeby sie skladaly. W taki sposob beda szerokie i wygodne, oraz tanie. W razie zniszczenia tego tez mozna zamienic z pedalami rowerowymi. NIe wiem czy konieczne byloby lewy-prawy gwint. Moze lepiej 2x prawe.

Oczywiscie nie mam ani narzedzi ani czasu ani glowy zeby to zrobic dlatego tylko teoretyzuje.
Nie widzę tego...mocowanie podnóżka trzyma się na na dwóch śrubach wkręcanych do ramy - w przypadku mocowania na jedną działała by za duża siła, szczególnie, że długie to musiało by być, żeby sensownie dało się na tym postawić nogę, a w ramę wkręcasz sie na max 1cm. Dodatkowo mocowanie opiera się swoimi "plecami" o ramę, dzięki czemu nacisk na podnóżek przekłada się w kilku % na obciążenie śrub mocujących.
Śruba z powyższego zdjęcia po 3 dniach wygięła się o dobre 30 stopni, a na stojąco pojechałem dosłownie kilka razy po kilka metrów.
A, sprężynę dźwigni hamulca zaczepiasz też o to mocowanie

Ostatnio edytowane przez tommi : 13.07.2016 o 15:02
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem