Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.02.2016, 20:08   #10
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,660
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 58 min 18 s
Domyślnie

Jeżdżę od kilku ładnych lat w karetce jako kierowca i jako ratownik w dużym mieście.
Nie wyobrażam sobie żeby ratownik na motocyklu zrobił to samo co zespół 3 osobowy.
W mieście niekoniecznie dojedzie szybciej, chyba że kierowca nie ma strachu i instynktu samozachowawczego. Motocykl jest niewielki i słabiej go widać a i nie wszyscy kierowcy patrzą w lusterka i rozglądają się w około. Ja osobiście bałbym się jechać motocyklem na sygnałach po mieście. Poza tym jak wyobrażacie sobie zabranie do ciężkiego przypadku (zawał, udar) całego sprzętu (respirator defibrylator, plecak medyczny itd) na powiedzmy czwarte piętro bez windy, samemu? Jeżeli przytrafi się zatrzymanie krążenia jak wyobrażacie sobie resuscytacje samemu? Później trzeba też jakoś tego pacjenta zabrać do szpitala, jak? sam go zniesie i zabierze na motocykl leżącego? Będzie musiał zadysponować kolejny zespół żeby przetransportował pacjenta do szpitala. Czyli jego karkołomna jazda okaże się bezsensowna, bo i tak do tego samego pacjenta pojedzie normalna karetka.
Co do jazdy do wypadku na autostradzie, może i dojedzie szybciej ale pacjenta tez nie zabierze ze sobą. Może przeprowadzić Triage i podać informacje dyspozytorowi o stanie pacjentów i potrzebnej ilości zespołów. To ma sens.
Zresztą co tu dużo gadać... Ci co pracują w pogotowiu wiedzą do czego się jeździ i jak to wszystko wygląda, szczególnie w dużych miastach.
Moim zdaniem Taki motocykl w systemie ochrony zdrowia w Polsce najlepsze zastosowanie miałby dla lekarza NPL
W mieście w którym pracuje były takie zakusy, ale dyrektor nie miał zamiaru wykładać kasy, bo on był bardzo "dobrym" menagerem i oszczędzał pieniądze. Najbardziej na pensjach ratowników...
Ratownicy na motocyklach jeżdżą, ale są to prywatne inicjatywy fundacji, nie dostają wezwań od dyspozytorów z CD bo nie są w systemie PRM.
Edit:
ps.:
Marcin-BB, nie przeczytałem Twojego posta, Z ust mi to wszystko wyjąłeś, popieram w 100%
Amber, mówisz żebym się nie martwił bo nie będę za to płacił, Jestem podatnikiem i właśnie podatnicy za to zapłacą czyli ja też.
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!

Ostatnio edytowane przez szymon25 : 13.02.2016 o 20:37
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem