Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.07.2015, 08:56   #24
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Nie mylisz się. Prąd upływu przez regler, analogicznie jak w alternatorach samochodowych.
Może alarm jest zainstalowany?
Cytat:
Napisał Adampio Zobacz post
No to jesteśmy krok do przodu

W takim razie sprawdź co pokazuje miernik jak włączysz światła pozycyjne, migacze, stop. Jak będzie pokazywał proporcjonalne do obciążenia to OK.
Z włączaniem dodatkowo reflektora bym się wstrzymał bo nie wiem jaki masz prąd maksymalny amperomierza (zwykle jest to 10A)

Jeśli masz też na mierniku jakieś małe zakresy (np. 100-200 mA, zwykle jest to inne gniazdo miernika niż 10A) to spróbuj pomiaru bez kluczyka na małym zakresie miernika.
Jak będzie dalej zero to naładuj aku uczciwie (np przez 10h), podłącz miernik jako woltomierz i obserwuj/notuj napięcie (np co dwie-trzy godziny). Ponieważ pisałeś, że parkujesz pod chmurką to lepiej zabierz aku do domu i wytrzyj do sucha powierzchnię obudowy miedzy biegunami.

A i jeszcze jedno, jak się da to sprawdź poziom elektrolitu we wszystkich celach. Parę dni temu ratowałem zaprzyjaźniony skuter, w którym aku był suchy i ledwo kręcił rozrusznikiem mimo że pokazywał ponad 12V bez obciążenia. Po dolaniu wody destylowanej (mimo kategorycznego zakazu na nalepce ) i podładowaniu problem zniknął.
W akumulatorach litowo-jonowyvh nie ma elektrilitu.
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem