Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.01.2015, 22:11   #22
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,263
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 2 dni 58 min 28 s
Domyślnie

Ja mam Terese od niecałych dwóch lat. Wcześniej miałem Transalpa 650. Wiem, że to nie Afryka ale podobne. W Teresce plastików praktycznie brak (nie licząc zbiornika, te które są na boczkach, w naturalny sposób zastępują gmole, przy upadku poddają się lub pękają ale można je tanio i szybko wymienić, w odróżnieniu od Trampka gdzie przy byle glebie zaczepy pękały. Silnik ciągnie od samego dołu. Spalanie od 3,8 do 5,5.
Zrobiłem w tym roku tą samą trasę co na Transalpie (1600 km autorstradą na raz) i tu trzeba przyznać, że Trampek miał wygodniejszą kanapę ale spalanie przy 130 Km/h 2 litry mniej, czyli jeden przystanek mniej.
Zawias bez porównania - przejechałem te same trasy po szutrach w Alpach na obydwu i Tereska dużo lepsza. Kokpit mega prosty i w bardzo dobrym położeniu. Szybę eymieniłem na największą i najszerszą i nie jest źle - w porównaniu z fabryką wręcz super. Przy fabrycznej łeb po 500 km chciał odpaść. 130 km/h z trzema kuframi i wałkiem jedzie się komfortowo, bardziej niż Trampkiem.
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem