Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.09.2014, 08:23   #1985
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 42 min 20 s
Domyślnie

Fazii myślę że źle do tego podchodzisz... jak juz Ci udowodniłem.. Autor Artykułu się myli pisząc że jedyne co robią formy takie jak Kat czy BMW to rozwiercanie silników i dokładanie masy... to jest wyssane z palca, pójdę nawet dalej... moim zdaniem przyszłość jest w małych i tanich sprzętach... i zapewne jak byś zobaczył statystyki.. to dam głowę że Kat sprzedał 5 razy więcej w ostatnim roku małych sprzętów poniżej 500 niż tych powyżej 500 ccm.

Kat idzie przemyślanym torem.. Wpierw buduje silnik i w ramach tego silnika przygotowuje kilka modeli, a te jeszcze potrafi dzielić na kilka typów... małe koszty... duży zysk..
to sam tyczy się 1290 Super ADV, w ramę od adv wstawili silnik z SD i po zawodach... nikłym kosztem mają kolejny model...
Podobna sytuacja była z SE.. BMW przygotowywało swój model HP2 latami... w super centrach inżyneryjnych... pokazało światu super cudo za mega kasę... a Kat wstawił koła i zawias enduro do wersji SM i po sprawie!

nie łudźmy się .. ekonomia zawsze miała znaczenie, tak samo dla europy jak i Azji..
i zawsze te motocykle będą budowane dla zysku... Europa jeżdzi po autobanach.. a tutaj przydaje się 150 KM bo zawsze jadąc 200, możesz sobie swobodnie wyprzedzać...

jeździłem 1190, jeździłem nową tenerką 1200, i widzę bardzo dużą przydatność szutrową tych motocykli...
zaryzykował bym wręcz tezę że przydatność jest na poziomie Afrykańskim...
z resztą do szutrowania to tak właściwie każdy motocykl sie nada...
a koleś w alpy nie ma czym pojechać.. bo dla niego tylko 690 się nadaje..? mam wrażenie że to są jakieś pierdoły... 690 Macalik wygrywał etapy Rajdów terenowych MT rally, Baja Gothica i kilku innych.. 1190 zwykłym oraz 1200 ST.. chłopaki latali z nami po poligonie drawskim, zrobili wszystko po za czołgówkami. i to calkiem dobrym tempem..
te motocykle potrafią całkiem sporo ... ale mam wrażenie że Wiele osób wciąż uważa że jedynym super uniwersalnym moto była królowa... i tylko ona może super jeździc.na szosie i w terenie.

moim zdaniem jest to szukanie argumentu dla z góry przygotowanej teorii...
zatem nie zgadzam się z nią..
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem