Wątek: Ankieta
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02.09.2014, 22:15   #35
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,763
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 28 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
Ja tam w Twoim świecie Puszek, to nie mam zamiaru dokonać żywota.
Doczytałeś w podanym przeze mnie linku o myślących marchewkach?
To kolejny krok, ku Twemu światu. Dzisiaj ciekawostka...
Niech sobie ta Twoja cywilizacja tupie.... jak mewy z sopockiego mola.
A tak w ogóle, polowanie ma przed sobą świetlaną przyszłość. Ty już to polowanie rozpocząłeś.

Edycja:
Co to znaczy: polowanie nie jest trendy? To jest dla Ciebie moda?
To jest usankcjonowana przepisami dzisiejszymi, wielowiekowa tradycja.
I nie znaczy to wcale, że popieram te zakały z łowieckich kół, których postępowanie nie jest w zgodzie z tradycją i poszanowaniem przyrody oraz ustanowionym prawem.
Zrozum w końcu, że te koła są po to, by realizować plany współtworzone przez leśników. Być może realizacja tych planów powinna być poddana społecznej ocenie, ale nie z takim nastawieniem jak Twoje, czy Rambo, prowadzącego prosiaka na sznurku. To uważam za chore.

Edycja powtórna:
Dokładnie jak ferdek, taką samą analogię widzę.

Tradycja i moda to bardzo bliskie sobie zjawiska choć oczywiście nie tożsame...
"Moda – w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, aby się identyfikować z nimi, ta psychiczna potrzeba najdobitniej jest widoczna w ubiorze. Moda występuje także w innych dziedzinach życia społecznego. Wiąże się z pojęciem stylu, ale nie jest jego synonimem podobnie jak pojęcie elegancji. Może być modny ubiór, wygląd, sposób zachowania, lecz także styl muzyczny, styl artystyczny, światopogląd czy pewien sposób postępowania, czyli ogólnie rzecz biorąc styl życia, który jest popularny w jakimś czasie w jakimś środowisku. W węższym znaczeniu słowo moda odnosi się do projektowania ubioru. Moda zawsze posiada grupę, która pierwsza inicjuje naśladownictwo czegoś, najczęściej form ubioru. "

Jakoś nie uważam lasu za gospodarstwo hodowlane gdzie sie tuczy, zabija, pokrywa. Ale...moze nie mam racji...I to jest u nas normalny chlew...
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem