Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.08.2014, 09:54   #109
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał marekmoto1 Zobacz post
W Theth na pewno będzie Francesco, młody chłopaczek dobrze mówiący po angielsku. Pocieszny jak diabli. Rodzice mają pensjonat i na pewno Was ugoszczą. Ja byłem, skorzystałem i nie żałuję Zazdraszczam albańskiego wypadu. Chętnie się kiedyś tam śmignę jeszcze raz.
Francesko ma już 14 lat i stał się ,,biznesmenem''. Pensjonat to spora chałupa
doinwestowana ponoć przez Niemców. Kamping nadal niedrogi - 2 euro za noc.
Knajpa obok nadal z niedrogim piwem, ale drogim - zwłaszcza jak na Albanię - żarciem.

Cytat:
Napisał PiotrVN Zobacz post
jeziorka polecam urokliwe i warto objechać je wszystkie ... ale zjazdu
do SH36 raczej nie .... faktycznie jest co robić ( choć byliśmy na 4 kołach )
Zgadza się - 2 lata temu próbowaliśmy tam wjechać od Qafe Murres na SH36 i ciężko było.
W tym roku pojechaliśmy odwrotnie, od Fushe Lure (na SH34). Pierwsza połowa trasy lajtowo przyjemna,
ale im dalej w las, tym więcej drzew. Zjazd do SH36 był już wymagający.

Ale i tak warto

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
Czasami jednak nie ogarniam tego wszechobecnego asfaltowania - przykładem
może być przełęcz Cakor w MNE, gdzie kiedyś był piękny szuter a teraz połozyli asfalt na drodze prowadzącej
do nikąd. Nikt tam nie jeździ, bo droga kończy się zamkniętą (nie dla wszystkich ) granicą z Kosowem.
Ba, są pieniądze na to z Unii, to się asfaltuje. Drogi zawsze są wyznacznikiem statusu materialnego kraju.
Do tego dochodzi to, że Albańczycy od 20 lat wręcz zachłystują się motoryzacją, bo wcześniej osobówek
po prostu posiadać nie mogli...

A region Czarnogóry k. przeł. Cakor to część większego obszaru zwanego ,,Sandżak'' - zamieszkały przez bośniackich
i albańskich muzułmanów. Oni pod rządami Jugo też nie mieli lekko, więc też się teraz odkuwają...
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!

Ostatnio edytowane przez sowizdrzal : 24.08.2014 o 10:01
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem