Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.06.2014, 12:10   #580
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,763
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 28 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Puszek, nie wiem jak to u Was, ale u nas na temat Kulczyka (On jest jeden, niepubliczny, a lesników dużo i publicznie) było jednak dużo. np. dotyczące sposobu zarobienia pieniędzy, czy w kwestii budowy autostrady i zasadności opłat i również ich wysokości. Często nawet nie wiesz, ze towar który kupujesz jest kolportowany przez Kulczyka. A drewno zawsze kojarzy się z LP jak prąd z energetyką.
Dlaczego jest różnica międZy Kulczykiem a LP? Bo Kulczyk jest samorządny i pracujący na swoich pieniadzach/kredytach i swoich zasadach. Nic mi do niego. Cieszę się że jest i że ludzie mogą u niego pracować.On ustala warunki a oni się na nie zgadzają. Chcę tylko by płacił uczciwie podatki a poza tym nic mi do niego. Natomiast LP to zupełnie inna sprawa. Jak pan Kulczyk cos zmasci to wtedy jest tylko i wyłacznie jego strata. Natomiast jak LP cos spapraja to...nic się nie dzieje. Dyrekcja dalej bierze pensje tak jak i pracownicy. Nie ponoszą zadnej odpowiedzialnosci za wyjatkiem tego ,ze mogą stracic pracę. Wiec sa..osrodki wypoczynkowe, leśniczowki/mieszkania dla pracowników, 13 nastki, deputaty, mundurowe, wczasy pod grusza...I za kogo to pieniądze? Nasze.Wszystkich Polaków. Powiesz że zarobione przez LP....Bzdura ,nie zarobione tylko wzięte za sprzedanie naszego drzewa-nie Lasów Państwowych.One są tylko zarządcą dobra wspólnego-naszego.Ja płacąc podatki dotuje Lasy Państwowe, kopalnie, szpitale..wszystkie nie sprywatyzowane dziedziny gospodarki. A niby dlaczego? Dobro wspólne powinno mi przynosic zyski a nie straty. Tu jest problem LP. Oni maja w zarzadzie tez mój majatek, ale tak na prawde nic nie robią by pozwolic obywatelom korzystac z lasów. Placza tylko ostatnio ,że rząd zabrał im troche kasy w formie podatku i mniej bedzie na alejki ,lesniczówki a moze nawet na nowe pagony na mundurach braknie. Sprywatyzować-czyli oddac w zarzad prywatnym firmom których koszty będą 3 razy niższe.
puszek jest offline