Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.05.2014, 12:23   #313
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puszek Zobacz post
Myśliwi chcą zabijać, my chcemy jeździć....Nie sadzę by nasze potrzeby były "gorsze" od potrzeb myśliwych.
No, tyle że działalność myśliwych to też korzyści dla rolników i lasów. A moto, jakie korzyści dla innych grup.
Za szkody spowodowane przez zwierzynę łowną myśliwi płacą odszkodowania lasom i rolnikom. Zmniejszenie nadmiernej populacji jest w ich interesie.


Cytat:
Problemem jest to kto uprawia sport...Myslistwo to domena ludzi starszych, na stanowiskach, czesto z władz paśstwa- ludzi majacych władze pod reka..
Jak widzę, kolega daleko od myśliwych stąd to błędne postrzeganie.


Cytat:
Szybciej LP pozwoli odstrzelić 1000 dzików niz zezwolic na zrobienie trasy zlotu na terenach lesnych.
Smutne
oczywiście, ale różnica jest. Zostawienie tych samych sobie dzików to straty takie same, jak wpuszczenie crossowców do lasu. Dlatego dziki, sarny trzeba odstrzelić. Bo obecnie jest ich dużo więcej niż lasy mogą wyżywić. I nie ma znaczenia czy zrobi to myśliwy czy łowczy państwowy. Redukcja pogłowia jest konieczna.

podpisano: gruby, pijany i z wąsem myśliwy jeżdżący motocyklem do lasu na polowania

Dlatego, prosiłem Cię o podanie korzyści dla innych grup, które to grupy mogłyby wesprzeć Twoje aspiracje jazdy po lesie. Zwróć uwagę, iż zakaz wjazdu do lasu pojazdem silnikowym jest dużo starszy niż problem crossowców i świata offroad. A dzisiejsza liczebność pojazdów nie wrózy nic dobrego, otwarciu granic.
Może jakieś limity, np. w ramach grup, stowarzyszeń itp. czyli to co wcześniej proponowałem jako alternatywe. Ale to właśnie te stowarzyszenia winny się starac o zmianę zapisów ustawowych. Dużą rolę widzę tutaj Polskiego Związku Motorowego. Gdzie On jest? Bo nawet nie slychać, by lobbował takie rozwiązania.
Bo gdy temat trafi na poważna dyskusję, jest szansa uzyskać jakiś ciekawy kompromis.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 25.05.2014 o 12:27
Ziarko jest offline