Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.05.2014, 06:47   #1
esemes


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Okolice Piaseczna
Posty: 111
Motocykl: RD04
esemes jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 17 godz 3 min 39 s
Domyślnie Nakładka na kanapę czyli popraw sobie komfort

Czołem,
Zacząłem szukać ulepszenia dla oryginalnej kanapy. Przejrzałem wszystkie rozwiązania i nakładki dedykowane do kanap są drogie i są nakładkami. Zastanawiałem się nad kanapą od zetjohnego, ale terminy są na luty 2018 , a dupa boli na oryginale już teraz, a sezon otwarty

I tak oto, w ramach rozwiązań rejli-budżetowo-tymczasowo-ekspresowych, zastosowałem nakładkę żelową od roweru w rozmiarze XXL. Mocowanie jest na rzep, który jest owinięty na około oryginalnej kanapy.

Do wykonania ulepszenia potrzebujemy:

1 szt rowerowej nakładki żelowej w rozmiar XXL (albo inny rozmiar jaki nam pasuje pod 4 litery, najlepiej podjechać pod sklep rowerowy i sobie dopasować coś pod siebie)
2-3 m rzepa w kolorze dowolnym o szerokości 3cm.
1 tubka butaprenu

Docinamy rzepa tak, żeby zrobić pętlę woku kanapy oryginalnej i przyklejamy pas rzepa 20-30cm z haczykami, do rzepa z filcem tak, żeby można było zrobić zamkniętą pętlę. Na górze ma nam zostać pas z miękkim.

Do spodu nakładki żelowej przyklejamy pasek z rzepa z haczykami.

Po wyschnięciu kleju, owijamy kanapę pasem z rzepa, przykręcamy kanapę, przykładamy do paska naszą nakładkę.


Dobrze jest ustalić położenie pętli na kanapie, tak żeby nakładka znalazła się we właściwym miejscu.


Testy bojowe: pojechałem na Roztocze z chłopakami z TA, w jedną stronę jechałem jakieś 6-7 godzin na nakładce - tyłek nie bolał, w terenie nakładka nie odpadła, jak zaczęło padać to nakładka poszła do kufra. Nakładka rowerowa musi być lepszej jakości, żeby się nie rozpadła po tygodniu i musi być grubsza co by spełniła swoje zadanie. W mojej przesunął się żel, ale akurat przesunął się w taki sposób, że to nie wpływa na działanie nakładki. Do nakładki musiałem się przyzwyczaić ponieważ na początku miałem uczucie "pływania" na nakładce.

Czas wykonania około 30 min (bez przerwy technicznej na klejenie).
Koszt będzie w granicach 40-60 zł, w zależności od zastosowanej nakładki.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez esemes : 08.05.2014 o 10:55
esemes jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem