Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.07.2013, 21:15   #3
Fausto
 
Fausto's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 47
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fausto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 18 godz 22 min 53 s
Domyślnie

Tak, ta tuleja to dokładnie to, o czym piszesz. Akumulator w nawigacji rzeczywiście przeżył bo dzisiaj miałem ją w samochodzie, podpięte pod gniazdo zapalniczki, wszystko działało prawidłowo, a po odłączeniu z gniazdka, wskaźnik baterii w nawigacji wskazywał naładowanie prawie do końca.
Pisząc "pada", mam na myśli,że się wyłącza i przez jakiś czas nie można jej włączyć.
Jeśli chodzi o poziom naładowania aku w nawigacji, to żadnych pomiarów nie robiłem, ale po wyjęciu ze stacji dokującej, rzeczywiście, symbol baterii świecił na czerwono i za chwilę całkowicie się rozładowywała.
Po tym jak podłączył mi to bezpośrednio do aku motocykla, bateria ładowała się normalnie. I teraz jak używałem jej w samochodzie, też ładuje się normalnie.
Pewnie masz racje z tym zasilaczem. Mój Lark niby jest na gwarancji, ale nie wiem, czy faktura wystarczy jako dowód zakupu, bo nic innego chyba nie mam. Szkoda byłoby mi tego Larka bo bardzo podoba mi się Automapa (mam ją na karcie)
A propos. Czy jest jakaś dobra nawigacja motocyklowa, do której można by przełożyć kartę z automapą ?
Fausto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem