Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.07.2013, 08:55   #138
majki
 
majki's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,502
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 22 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Większość motocyklistów jednak ma kask dopasowany a nie o 2 numery za duże jak to bywa na szkoleniach.
Taaa, mowa oczywiście o jakimś wypierdzianym, starym garnku z lat 90tych. Stary, ściągałem tak np. zamkniętego szczękowca, a na mnie ludzie ściągali mocno dopasowany, rozbudowany kask krosowy. Przy odrobinie wprawy da radę, ale LEPIEJ TO ROBIĆ W 2 OSOBY! Chodzi o sytuację kiedy jesteś sam i nie ma nikogo do pomocy, a nie o to, żeby być macho i w tłumie pokazać jak jedną ręką kask zdejmujesz nieprzytomnemu po wypadku...

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
To rozumiem że przyginasz głowę pacjenta do klatki piersiowej? Bo jeśli jestem z tyłu, to potrzebuję jednak miejsca abym kask mógł cofnąć. brrr, nie wyobrażam tego sobie, szczególnie jak ściągnąć integrala.
Że co Czytania ze zrozumieniem uczą w szkole...jakie przyginasz głowę do klatki Ja to napisałem Gdzie Weź sobie kogoś i spróbuj, a potem pogadamy.

Cytat:
Napisał Piki Zobacz post
Natomiast wyginanie głowy by podłożyć pod nią kolana i potem opadanie głowy na te kolana, to jakaś abstrakcja. To są dokładnie te rzeczy których należy unikać i po to potrzeba dwóch ludzi do tego...
A skąd to wziąłeś Naprawdę czasem myślę, że lepiej się nie odzywać, bo jak coś się napisze, to i tak ludzie nie zrozumieją...

Cytat:
Napisał oskar_z Zobacz post
Co chwila wraca temat zasad udzielania pierwszej pomocy i zamiast nabijać posty o dupie Maryni dobrze byłoby żeby ktoś kto ma wiedzę i doświadczenie skrobnął kilka słów o podstawach. A tak musiałem gonić do stolicy żeby coś na temat posłuchać. A teraz okazuje się, że to te farmazony
A jak są darmowe szkolenia z Motopozytywnych (Bydgoszcz, 3miasto) to z forum jest jedna osoba...
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem