Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.02.2013, 22:42   #131
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,463
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 5 godz 21 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin z Zakopanego Zobacz post
chyba lepszym układem od proponowanego przez Dzieja przeznaczenia części składki na pomoc, byłoby ustalenie, że składka to 30, a kto przeleje wiecej to znaczy że nadwyżka jest do wykorzystania na cele pomocy poza forum. Jedyny mankament jest taki, że trzeba by to monitorować.
Hmmm zdajesz sobie sprawę z dodatkowej sporej roboty z tym związanej ?
Jedna osoba przeleje 3zł więcej inna 5 czy 10zł zabawa w podliczanie , sumowanie itp itd. Nie obraź sę ale to średnio logiczne posunięcie a już na pewno nie praktyczne.
Są osoby które wpłacają więcej niż 30zł ale na przykład nie będą chciały dokładać się na jakiś cel..... i co? mam potem do każdej osoby wysyłać PW z pytaniem czy ta nadwyżka to na forum czy coś innego?
Potem po godzinach ustaleń trzeba będzie zliczać te złotówki prowadzić osobne rozliczenia. A może przejdę na 1/4 etatu to wtedy ogarniemy
Czy aby na pewno potrzebujemy takich komplikacji?
Przedstawiłem opcję dość jasno i chyba czytelnie uśredniając optymalną kwotę , dlatego padła propozycja 5zł, ale jak to za dużo to może być mniejsza.
Jest też jeszcze inne wyjaśnienie optymalności tego rozwiązania .... ale już nie chcę go tłumaczyć ponieważ zawsze ktoś coś znajdzie.
Cóż , może dalsze 20-30 postów coś wyjaśni? Poczytamy zobaczymy.

Oczywiście przypominam że mam swoje zdanie odn takich akcji które już kiedyś wypowiedziałem i powtarzać nie chcę bo i po co.
Podpowiedziałem jedynie dość proste i optymalne rozwiazanie w razie gdyby doszło do realizacji bez poświęcania dodatkowych godzin stukania w klawiaturę.
Jak również gdyby co nie obciążające stanu naszej kasy.
A teraz do klawiatur i decydujcie co z tym zrobić albo zamknąć wątek i wszyscy mają klopot z głowy. Może wiosna szybciej nadejdzie?
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 09.02.2013 o 22:48
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem