Wątek: Mongolia 2013
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.02.2013, 16:57   #19
gancek


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Gdańsk
Posty: 177
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
gancek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 12 godz 6 min 9 s
Domyślnie

No widze, że zainteresowanie wyjazdem do Mongolii znacznie wzrosło w ostatnim czasie
Jest juz pare osób zainteresowanych wspólnym wyjazdem.
Znając życie niektórzy się wykruszą.
Nie wiem na ile jest sens organizowania bardzo dużej grupy ale myśle, że wyjazd kilku mniejszych grup w tym samym terminie może być pożyteczny.
Zawsze fajnie wiedzieć, że ktoś kręci się w popbliżu i w razie "W" można liczyć na wsparcie.
Co do terminu wyjazdu to się u mnie wyklarował:
Optymalną datą wyjazdu jest 8 czerwca i powót 14 lipca
Planuje przejazd przez Ukraine i dalej na wizie tranzytowej przez Rosje nad Bajkał, wjazd do Mongolii od Północy (Ulan Ude do Ulan Bator), potem w strone pustyni Gobi, a dalej na Zachód w góry Ałtaju. Zależnie od czasu i stanu dróg chciałbym jeszcze odbić na północ.
Następnie powrót też na wizie tranzytowej do Nwosybirska i dalej tą samą drogą do domu.
To taki plan ramowy na chwile obecną ale nie wykluczam również odwrotnej kolejności.
Co do konkretnych miejsc to dopiero zaczynam studiować przewodnik i za jakiś czas będe wiedział co dokładnie chce zobaczyć.
Generalnie w samej Mongoli chciałbym poszwędać się bez napinki i sztywnego planu.
Myśle, że tranzyt przez Ukraine i Rosje można zrobić większą grupą a na miejscu w Mongoli to już jak kto woli.
Dajcie znać komu pasuje taki termin i zgrubny plan wyjazdu.
gancek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem