Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.01.2013, 16:21   #22
pyntront
Hodowca Kalafiora
 
pyntront's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Kraków
Posty: 393
Motocykl: już nie mam AT, tera jest MG
pyntront will become famous soon enough
Online: 1 tydzień 3 dni 2 godz 34 min 42 s
Domyślnie

Wszystko pięknie, i być może mógłbym się cieszyć z tych zmian, gdyby nie fakt, że moim zdaniem przez to jeszcze mniej osób będzie robić prawko na motocykl, tylko będą popycać bez papierów.
Jak dla mnie dostęp do uprawnień powinien być łatwy, żeby jak najwięcej osób je zdobyło - choćby po to, żeby je zaewidencjonować i wiedzieć, ilu ich jest. Poza tym wprowadziłbym OC kierowcy, a nie pojazdu - nie masz uprawnień, nie masz możliwości wykupić OC. A tu już kolejnych kilku by się zastanowiło, czy warto ryzykować, bo nie byłoby już Nindży zarejestrowanej i ubezpieczonej na babcię.
A to, co Wy chłopaki robicie (chylę czoła, naprawdę) - to temat na kurs doszkalający. Masz kurs doszkalający zgodny z wymaganiami PZMotu czy czegoś tam - stawka OC minus 30%. Nie masz kursu doszkalającego, tylko same uprawnienia stawka OC plus 100% - bo nie ulega wątpliwości, że jesteś większym zagrożeniem dla siebie i innych.

Podsumowując - dostęp do uprawnień łatwy, szeroka oferta szkoleń dodatkowych oraz rozwiązanie systemowe w kwestii ubezpieczeń - i wszystko jest bez bólu. Takie moje 3 grosze.
__________________
To nie burza tata, to Pan Bóg jeździ na motorze!
pyntront jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem