Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.12.2012, 15:25   #41
krynek
 
krynek's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Giżycko
Posty: 96
Motocykl: Lc8 950 Adventure
krynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 18 godz 16 min 59 s
Domyślnie

To może teraz ja; kupiłem sercem a nie rozumem trampka z zaspawaną (!) zębatka zdawczą na wałku, na szczęście zębatka w niezłym stanie przelatała cały sezon około 10tysi kilometrów. W tak zwanym międzyczasie zanabyłem prawie nowy wałek (bez śladów zużycia), komplet uszczelek i robiłem rozeznanie co do wymiany - robocizna najtaniej to 500zl + wałek 200+ uszczelki 400 to i tak tylko lekko ponad tysiąc, jak by tam jeszcze coś doszło to pewnie 1500zł nie wyjęte . Moto z 1990roku, silnik moc ma, oleju nie pije i miał byc temat remont na zimę, ale...
....ale jednak bałem się tego i kupiłem fajny reaktor z 650 z 2003 roku kompletny z kolektorami i gaźnikami za 1500zł; może się okazać że to padło ale wszelkie znaki na ziemi i niebie (rozrząd, sprężanie) wskazują że to była dobra inwestycja. Stary silnik latem pójdzie albo na klamoty albo do powolnego remontu bez ciśnienia że musi być na już.
Spotkałem się też ze zdaniem, że rozpoławianie silnika i jego demontaż na panewkach to juz taka troche loteria, po czyms takim nic nie jest, lub nie musi byc juz takie samo - tego się wystraszyłem i wolałem kupić silnik.
pozdr
krynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem