Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.08.2012, 13:59   #14
fundriver
 
fundriver's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Kraków
Posty: 138
Motocykl: nie mam AT jeszcze
fundriver jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 31 min 41 s
Domyślnie

Rychu - jesli sciagnales filmiki - zobacz GOPR1223.MP4. Jade VStromem Pawelka, ok 2 min filmu - gleba. Zwroc uwage na moja lewa noge. Przygniotl ja stelaz pod kufry, jest obrocona o 180 st. do kierunku jazdy. Troche ja poczulem, ale niewiele i za chwile zapomnialem o calym zdarzeniu :-) Tak BTW. - to noga gdzie mialem operacje kolana z koncem pazdziernika poprzedniego roku.

Nie wiem czy to buty (Crossfire) czy po prostu fart. Pewnie jednego i drugiego po trochu.

Jezdzilem kiedys w ortezie. Niby ok, nawet nie przeszkadzala. Ale mam watpliwosci co do ich skutecznosci ... choc nie mam zlych doswiadczen.

Podstawa: twarde buty, mocno zapiete. I twarda, sztywna (to b. wazne!) podeszwa, ktora przenosi silę z ciala na motocykl.

A jak sie cos dzieje - nie walczyc do konca tylko wyp... z motocykla. Szkoda zdrowia. Najgorsze gleby to te, gdzie motor Cie przygniecie, bo bestia ciezka i nie zna litosci.

No i nie zgadzam sie zeby nogami kurczowo obejmowac motocykl. To jakas przedziwna dla mnie technika, nawet troche bezsensowna. Ok, jesli jest b. wasko, jakas koleina - jadac powoli - moze tak. Ale o wiele latwiej jest zestabilizowac motor, jak i reagowac na zmiany jego polozenia jesli stoisz szeroko na podnozkach (sa nawet dostepne wydluzane podnozki). To dokladnie ten sam efekt, z ktorego korzysta cyrkowiec chodzacy po linie z dlugim poprzecznym drążkiem (drążek = podnóżki).
__________________
http://endurak.pl

Ostatnio edytowane przez fundriver : 23.08.2012 o 14:01
fundriver jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem