Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.09.2008, 22:27   #15
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,562
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 14 godz 56 min 27 s
Domyślnie

ja sie podpinam pod LEDy.
Nabylem dzisiaj przerywacz elektroniczny.
Czy to wystarczy do podłączenia mniej prądożernych jak i bardziej lansiarskich kierunków?

Po naradzie z R2D2 nabylem sobie przerywacz elektroniczny pod LEDy
http://www.sklep1.larsson.pl/Towar.a...576&View=Multi
w niedziele montowac bede albo jutro.

Zmieniałem ostatnio pare detali w motocyklu swoim. Tym razem padło na LEDowe kierunkowskazy.

Przeróbka prosta jak budowa cepa jak się okazało.
Nie robiłem zdjęć samego przerywacza oryginalnego bo każdy jak będzie się do tego dobierał to go znajdzie

Zakupiłem odpowiedni jak mniemałem przerywacz elektroniczny dedykowany pod kierunkowskazy LEDowe oraz same migacze.
LED_8.jpg
LED_10.jpg

Przerywacz do nabycia gdzieś tam (u mnie, w Larssonie, w każdym sklepie moto) (kod Larsson: 1320282).

Przeróbka polega na obcięciu oryginalnej wtyczki i połączeniu z wtyczką taką samą jak od świateł halogenowych. Miałem już gotowe wtyczki z przewodami więc nie mieszałem z ich kolorystyką.
LED_7.jpg

Kolory przewodów w oryginalnym przerywaczu oraz ich sposób podłączenia do nowego przerywacza
LED_4.jpg
LED_7.jpg

Po zlutowaniu wszystkiego wszystko ładnie działa, ale na tym przerywaczu migacze działają zbyt wolno (ponad 1 sekunde interwał jest). Po konsultacjach z mistrzem R2D2 wymienić jeden z kondensatorów.
W omawianym przykładzie przerywacz posiada dwa kondensatory (mniejszy i większy).
Ich parametry:
100uF 50V - większy
47uF 50V - mniejszy
LED-przerywacz_1.jpg
LED-przerywacz_2.jpg

Mniejszy kondensator należy wymienić na 33uF 50V.
To cała przeróbka

Ważne. Migacze LEDowe sprzedawane są przeważnie z bardzo krótkimi przewodami, więc warto się zaopatrzyć w konektorki dodatkowe.

Działa teraz jak należy.

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 07.02.2013 o 07:23
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem