Wątek: Łożyska kół
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.04.2012, 23:40   #104
Frantic
 
Frantic's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Kraków
Posty: 97
Motocykl: BMW GS 1200
Przebieg: rośnie
Frantic jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 21 godz 7 min 11 s
Domyślnie

Hej

Poniżej kilka zdjęć z wymiany łożysk przedniego koła w mojej RD04, mam nadzieje że okażą się pomocne.

Wymianę zacząłem od lewej strony, na początek wydłubujemy stary uszczelniacz



pod nim znajduje się łożysko



Obracamy koło na druga stronę, śrubokrętem pokazuje tulejkę która dystanuje od siebie oba łożyska w piaście, można ją przesuwać jak widać na kolejnym zdjęciu i dzięki temu odsłania nam się łożysko w które możemy uderzyć, ja użyłem ostro zakończonego śrubokręta do pobijania. Uderzamy w łozysko za każdym razem z innej strony by nie ukosowało się przy wychodzeniu z piasty.







Jak widać ruszyło i idzie, na początku wychodzi bardzo powoli, ale jak tylko ruszy to mamy coraz większe pole do uderzenia więc idzie łatwiej.



Po wybiciu łożyska wyciągamy też tulejke dystansową.



nowe vs. stare 1:0





Obracamy koło na drugą stronę i wydługujemy uszczelniacz od strony ślimaka prędkościomierza.



Wyciągamy podkładkę ślimaka.



Możemy już zabrać się za wybijanie łożyska, po dzięki temu że wyjeliśmy tulejkę dystansującą łozysko widać jak na dłoni, do wybicia użyłem klucza nasadowego 16-stki bo pasował bardzo dobrze w otwór piasty, 4 uderzenia i łozysko wylatuje.







Łożysko wybite, czyścimy piastę, przed montażem nowych łożysk psiknałem w ich łoża odrobinę miedzi w sprayu by ułatwić sobie lub komuś w przyszłości wymianę.



Do wbicia łożyska użyłem nasadowej 30-stki bo jej średnica jest monimalnie mniejsza niż piasty a jej kołnierz siada eleganko na zewnętrzej bieżni łożyska, stuk puk i wbijamy, uważać by się nie ukosowało.







smarujemy, zakładamy uszczelniacz, obracamy koło na drugą stronę, nie zapomnijcie włożyć tulejki.



Wbijamy łozysko, smarujemy, zakładamy uszczelniacz i gotowe

Frantic jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem