Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.03.2012, 10:40   #66
kamilltee
 
kamilltee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Piaseczno
Posty: 499
Motocykl: XTZ 750 ST 92 - z kratą, odliczam cały VAT :)
Przebieg: 65 000
kamilltee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 34 s
Domyślnie

Po pierwsze - to nie ja "wprowadzam w błąd" - tylko materiał Policji jeśli już
Po drugie - pierwsze widzę ten graf, wczesniej go chyba nikt nie wkeił
Po trzecie - nie ma żadnych założeń i żadnego źródła (edit: dokleiłeś zdanie o googlach, ale bez założeń)
Po czwarte - graf Policji był poprzedzony podaniem założeń - przyjęto założenia pesymistyczne - najdłuższe czasy reakcji itd. nawet jakieś wzory ale to wywaliłem w montażu.
Po piąte - Wieczny w swoich wyliczeniach doszedł do 37,6 m + czas reakcji kierowcy. Czyli ogólnie się zgadza.
I zauważył najważniejsze: CZAS reakcji przy szybszej prędkości przekłada się na dłuższą drogę pokonaną bez hamowania.
cyt
Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Zakładając najmniejszy błąd pomiaru wszystkich 4 decydujących czynników wpływających na długość drogi hamowania (prędkość początkowa, czas opóźnienia zadziałania układu hamulcowego, czas narastania siły w układzie hamulcowym, współczynnik przyczepności przylgowej - zakłada się, że pojazdy mają sprawny ABS) przy prędkościach 50km/h i 60km/h otrzymujemy odpowiednio 15,4m oraz 21,5m. Zakładając największy błąd pomiaru otrzymamy 28,1m oraz 37,6m. Wykresy pewnie odnoszą się do drogi zatrzymania, w której dolicza się czas reakcji kierowcy a ten waha się od 0,5 do ponad 1 sekundy (nie pamiętam ile podaje stosowna norma). Reasumując - całkiem możliwe .

Oczywiście czas reakcji sobie zaniżamy bo jeździmy z dwoma palcami na hamulcu i każdy z nas to doskonały kierowca .

PS: to prędkość jest czynnikiem, którego jednostkowa zmiana wartości najistotniej wpływa na zmianę wartości drogi hamowania. ....

Nadal cieszy mnie jednak, że dyskutujemy o hamowaniu - nawet się nie zgadzając.
__________________
jest XTZ 750 ST Desert Rat - dla znajomych Paproch

SUPER TENERE - LEGENDA DAKARU http://passion4travel.pl/index.php/super-tenere-legenda-dakaru/
FB http://www.facebook.com/kamilltee
kamilltee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem