Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.03.2012, 08:16   #63
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post

25m metrów z 50kmh to jest norma ale nie z 40m
Na jakiej podstawie, według jakich wyliczeń, jakiej wiedzy, doświadczenia twierdzisz że droga hamowania samochodu osobowego hamującego z prędkości np. 55km/h wynosi 25 metrów a nie 40. Wskaż proszę gdzie jest błąd, ok? Wskaż gdzie jest błąd - to tej pory tego nie zrobiłeś. Nie przeczę, że możesz mieć rację, ale nie da się jej przyjąć jak nie powiesz na jakiej podstawie opierasz swój wniosek.

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post

Nie znam Pana który Wam te szkolenie robił. Wracamy znowu do pytania kim ten Pan jest. Czy co roku czynnie jeżdzi motocyklem itd.
Rambo - zerknij proszę wyżej na moje odpowiedzi (są lakoniczne więc szybko można wyszukać). Tak - jeździ. Ale co to ma do rzeczy w dowodzeniu, że on nie ma racji a Ty tak?



Co poniższe wnosi do dyskusji nad błędem (według Ciebie) naszego prelegenta?

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post

Pod koniec lat 90tych słyszałem że kurs przed podjęciem służby na motocyklu mają panowie ponoć konkret, wiele godzin teorii praktyki...
Ale tego nie widać na co dzień. Panowie co roku od lat popierdalają za przeproszeniem latem w krótkim rękawkach, i co dostaną nowsze zabawki (jakieś bmw dostali chyba ostatnio z tą mega niebezpieczną aparaturą na siedzeniu pasażera !!! ) to jeżdzą jeszcze szybciej. Skoro pan władza ot tak może to i ja też.. Czy mam brać z nich wzór na podstawie tego co widze..?

Jak mieli cb250 było normalnie. Sam wtedy jeżdziem dwieściepiedzięsiątką.
Obstawiali np jedne z pierwszych mas krytycznych w ostanie piątki miesiaca.
Dziś wystarczy dodać trochę wiecej gazu i pojechać za nimi, popatrzeć jak wyprzedzają itd a potem wcinają hotdogi na orlenie czy kebaby u turka. Też tam jadam to wiem
Panowie nie są wzorem do naśladowania jakimś specjalnie. Nie robią nic by wizerunek motocyklisty poprawić. Gość co drze ostro z gazu po mieście, tylko że w mundurze.
Większość funkcjonariuszy na motocyklach w Wawie kojarzę z facjaty mimo jednakowych wdzianek . Z niektórymi w sezonie rozmawiam gdzieś przelotnie.
Pozdrawiamy się itd. Luzik.
Wystarczy na początek tankować na orlenie na Grzybowskiej Dzieju coś o tym może powiedzieć
Nigdy nie przeszkadzaliśmy sobie w pracy. Nie kojarzę by mnie kiedykolwiek na mieście od tak zatrzymali. Nigdy nic do nich nie miałem.
Nie mam żadnego negatywnego doświadczenia z Policją.

Tak jak Mixajlo pozwala sobie na przejście gdzieś przez ulice nie po pasach, ja jeżdze normalnie motocyklem Krakowskim Przedmieściem czy Nowym Światem i nikt nie robi z tego afery

Cytat:
Napisał Hwarang Zobacz post
Merytorycznie: w większości przypadków nie wolno wyprzedzać z prawej strony. A jadąc między sznurem samochodów to właśnie robimy.
Hwarang - manewr wyprzedzania różni się od omijania. Ten drugi omawialiśmy na zajęciach. Nie porównuj proszę dwóch sytuacji, które diametralnie się różnią.

Cytat:
Napisał Hwarang Zobacz post
Co do wykresu: pomijając bezsensowności pod tytułem: różny czas reakcji kierowców, czy różna siłą hamulców,nie uwzględnia stanu opon, czy nawierzchni - to wynika z niego, że redukcja z 60km/h do 40km/h trwa, przez 20m, droga hamowania przy 40km/h to 6m...
Hwarang - ale jak chcesz interpretować coś, co powstało na bazie kilku zmiennych, bez ich uwzględniania? To jak mówić, że samolot jak ma skrzydła to zawsze poleci jak nie uwzględnimy masy, ciągu silników, wagi własnej i załadunku etc...

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 12.03.2012 o 08:21
  Odpowiedź z Cytowaniem