Wątek: Tanie paliwo?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.01.2012, 10:10   #198
Piotr B
 
Piotr B's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Wroclaw-Vratislav-Breslau
Posty: 61
Motocykl: RD07a
Piotr B jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 23 godz 19 min 34 s
Domyślnie

Widzisz Misza w moim przypadku zarobki (w zawodzie jaki wykonuję) spadły dlatego, że pojawili się ludzie, którzy zaczęli oferować swoje usługi za połowę ceny.
I nie ma znaczenia, że przekłada się to na jakość.

Lepi, kolego, co do tego czy próbowałem robić coś sam, to cały czas to co robię jest wynikiem mojej własnej pracy intelektualnej i fizycznej. Nie muszę napierdzielać kilofem w ziemię czy produkować nakrętki przy pomocy 5 pracowników, żeby zarabiać godziwe pieniądze.
Co do innych krajów stojących otworem, to mój 24letni syn wyemigrował z tego kraju trzy lata temu i w końcu wie, że można normalnie zarabiać i normalnie żyć.
Mając jego lata nie zastanawiał bym się nawet sekundy.
I proszę mi tu nie pisać zaraz o braku patriotyzmu, bo w czasach kiedy moi koledzy uciekali do Austrii czy Szwecji ja drukowałem ulotki, więc wypraszam sobie pisanie o kołchozach czy emigracji.
Z resztą twoich wypowiedzi prawie się zgadzam, bo żeby więcej zarabiać społeczeństwo musi być bogatsze, ale my prawdopodobnie już jesteśmy bogatym społeczeństwem (jakąś zieloną wyspą, czy coś) dziś w TVN24 usłyszałem, że złoty się znowu umocnił itd itd. Więc nie za bardzo rozumiem o co chodzi.

Ale dosyć offtopa
Tak jak pisali tu przedmówcy, większość cen jest dyktowana od góry i ceny paliw powoli wyrównają się w całej unii. I nasze protesty na niewiele się zdadzą
Myślę, że Roberto ma najciekawszą propozycję

Cytat:
Napisał Roberto Zobacz post
Mam lepszy pomysł.
Zrzućmy się po parę zeta, załóżmy sobie koncern paliwowy, kupmy koncesję na import paliw i sprowadźmy kilka cystern z Kazachstanu po 1,50 zł.
Potem podzielimy się paliwem i jazda.
Piotr B jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem