Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.12.2011, 20:29   #75
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Mam dwa odcinki, ale nie w trybie z obrazkami. Za to drugi rysunkowy i chyba jest jescze lepszy od pierwszego.
Oba odcinki i kolejne zresztą też, to niesamowite historie i mogłyby robić za zupełnie oddzielne wersje pełnometrażowe.
Obawiam się jednak, że Bajrasz sprzeda wersję "dla ludu" a oryginały zachowa, by delektować się nimi przy szklaneczce tego, czy owego.
Bez zgody autora mogę tylko wspomnieć, że macki pierwszego odcinka sięgają na powrót do Polski, do wioski, której nie ma na mapie, a nazwy jej próżno szukać w spisie dedykowanym. Rzec jeszcze mogę, że lud w niej turecki pomieszkuje. Lud niezwykły... Co Bajrasza łączy z ludem tym?
Ryby siną barwą kłute, a dokładniej ich (ryb znaczy) tatuaż.
Ciekawostka wielką fakt, że motyw ów zaczerpnął sam Sienkiewicz Henryk (lokując na klacie Azji Tuchajbeja) znajdując go w opisie historii, która znana jest w owej wiosce od lat setek, a przekazywana tylko i wyłącznie z ust do ust do dnia dzisiejszego.
Nic więcej dodać nie mogę, ale mam nadzieję, że choć kawałek, bodaj strzęp nawet, przemyci Bajrasz w opowieściach swoich zacnych dalej.
Ów tajemniczy związek lokuje naszego Piotrka w zupełnie innej przestrzeni. Stąd też zresztą tak długo kazał sobie czekać Waszmościom na przekaz w relacji rzeczonej!
  Odpowiedź z Cytowaniem