Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.12.2011, 10:07   #7
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał torak Zobacz post
Fajny temat, taki zimowy
AD.4 "Napisami na zewnątrz" - brzmi pierwsze przykazanie napędu
AD.6 Wysokość mota tłumaczy raczej zdjęcie nr 50. Ten łącznik jest za to odpowiedzialny. Przynajmniej widziałem takie elementy w sprzedaży dla chcących ingerować w wys zawieszenia.
Ps. Czy zdjęcia 3,28 zdradzają chamskie metody demontażu głowicy? Jeśli tak, to bym się bał co i czym naprawiał w środku.
To takie moje luźne obserwacje, choć mechanikiem nie jestem.
Powodzenia.
Miło że temat podchodzi, może być ciekawy bo sam nie wiem jaki bedzie finał
Napewno ktoś grzebał w silniku, śruby mają ślady kręcenia, niektóre na chama jak np.korek spustu oleju musiałem dorobić inny bo korka wcale nie było tylko byle jaka śruba....ale pomimo wszystko silnik ładnie chodzi. Na przyszlą zimę uskubie kasiorkę to bedzie zabawa


Cytat:
Napisał Kudłaty91 Zobacz post
Ze zdjęć widzę, że kultura techniczna gości w Twoim garażu wszystko w osobnych siateczkach + podpisy co od czego. powodzenia przy remoncie Africzki!!
Musi być zawsze zostają jakieś śrubki ale w motorku wolałbym tego uniknąć Za pierwszysm razem w Bandicie przy zmianie opony zapomniałem/zgubyłem dystans pomiędzy felgą a zaciskiem chamulcowym... wyobraź sobie moje ździwienie jak przy 150 domyśliłem się skąd dobiega stukot to zaciski skrobały felgę

Cytat:
Napisał zetjohny Zobacz post
Przerabiałem ten temat dwa lata temu. Rozebrałem afrę w maczek (silnik też) i udało mi się złożyć wszystko w całość i co ciekawe żadna część nie została.
Na pewno czeka Cię piaskowanie ramy i nie tylko.
Powiem Ci że jest trochę roboty ale jest frajda i znajomość motocykla rośnie o kilkaset %.
Dokladnie, piaskowanie i spawanie. Męczy mnie tylko sprawa tabliczki znamionowej...ściągać czy nie ściągać do piaskowania jak ściągnę....to jak to zrobić i czy...to mądre.
Najbardziej z tego remontu chodzi mi o zaznajomienie się z motorkiem to będzie budująca relacja miedzy mną a królową

Cytat:
Napisał szparag Zobacz post
Ad1 - nieszczelność separatora odmy. ( to małe
pudełko do którego wchodzą węże ). Standard w Rd 07. Pokleić np Dirko. Czerwone zło zwane silikonem nie wytrzyma.

Ad2 - fabryka, Jeśli nie szczelne, poprawić , np Dirko.

Ad3 - Definitywnie poprawić, naprawić wymienić.

Ad4 - Założona na odwrót. Nie zawsze zgadza się opcja napisem na zewnątrz, niestety. Ale zawsze zgadza się twierdzenie Podosa.

Ad5 - Kastrat, zobacz w briefie ile miał koni. Wyciąć albo - polecam wymienić.

Ad6 - A to zależy jakie masz długie nogi . Tak poważnie to pokaż zdjęcia całego zawieszenia, mocowanie góra, mocowanie dół i kiwaczka.

Ad7 - Potrzebujesz bardzo dobrego spawacz, który nie pognie ramy przy spawaniu, Zapytaj o poradę Pałeła, z tego co wiem, to spawanie to jego dzidzina.

Pozdrawiam
Cóż, z zębatką można popełnić błąd :P Nie znajdziesz gdzieś takiej szpilki co bym w tej ladze wymienił I tu mi sprawiłeś prezent!! mam dodatkowe 10KM jupiiii teraz tylko do wiosny Co do amora to widziałem jak Motomysza podwyższal moto, i u mnie są standardowe mocowania amorka, zobaczymy jeszcze. Puki co to dumam nad piaskowaniem...znaczy brakiem chwili na to, oraz nad magikiem spawaczem...podumam nad tym.

Dzieki za odzew chłopaki!
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem