Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.12.2011, 14:00   #34
Kisiel
 
Kisiel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wieś pod W-wą
Posty: 667
Motocykl: RD04->ATAS
Kisiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 14 godz 6 min 10 s
Domyślnie

Witam,

Cytat:
Napisał kamilltee Zobacz post
(...)
zasieję trochę fermentu - opisując HISTORIĘ MODYFIKACJI oraz możliwości obecne modyfikacji silnika w XTZ (jeszcze cieplutki artykuł mój i LukaSSa)

SUPER TENERE - LEGENDA DAKARU
http://passion4travel.pl/index.php/s...egenda-dakaru/

MIŁEGO CZYTANIA - oczywiście bez napinki i bez odkopywania topora wojennego
(...)
W nawiązaniu do tego jeszcze ciepłego artykułu, bez wykopywania topora oczywiście , jest tam trochę nadinterpretacji - piszecie, że: "Największy konkurent – Honda NXR 800V (protoplasta Africa Twin) posiadał silnik z…. choppera!"
Modelowym protoplastą AT był RD01 czyli XLV750R, którego produkcję z silnikiem V750 rozpoczęto w 1983 roku. W tym samym roku wypuszczono Shadow VT750c. Można więc się spierać, czy silnik do NXR750 to pochodna z choppera, czy też rozwinięcie pieca z RD01. Nie udało mi się znaleźć materiałów mówiących jednoznacznie o bezpośrednim pierwowzorze silnika do NXR750. Oczywiście RD01 posiada silnik chłodzony olejem/powietrzem a nie cieczą i parę innych fajerwerków, niemniej skoro staracie się rzetelnie opisać konkurencję ST, to warto również zgłębić nieco historii konkurentów.
Inna sprawa, że RD01 była marketingowym przestrzałem, bo w tych latach nikt nie patrzył na dual sporty tak, jak kilka lat później... RD01 zaprzestano produkować na przełomie 1986/87, a po sukcesach NXR 1986-89 przyszedł czas na AT i TA.
__________________
pozdrawiam!
Kisiel
------
RD04 -> ATAS
Kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem