Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.07.2011, 17:06   #16
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,684
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 godz 45 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fundiver Zobacz post
To akurat jest dosc kiepskie porownanie... Co ma policjant w PL do milicji na UA ?
Zakładałem, że na Ukrainie jest obowiązek pokazania prawka jak w Polsce. Chodzi mi o zasade i podejście. Jak umiesz rozmawiać i wiesz jak się zachować to poradzisz sobie nawet z największym burakiem.

Cytat:
Napisał kuntakinte Zobacz post
Na Ukrainie policjant ma prawo jedynie poogladac
Tego nie wiedziałem

Cytat:
Napisał fundiver Zobacz post
Brak zgody co do oceny i usprawiedliwiania UA milicji
Napisałem, że nie staram się usprawiedliwiać. Wyciągania łapówki nie pochwalam ale racjonalne podejście każe mi dostosować się do realiów panujących w danym kraju. Na Ukrainie przyjęte jest dawanie łapówek ale są to symboliczne kwoty.

Przyznam się, że zdecydowanie chętniej czytam relacje o tym jak ktoś jedzie ciężarówką z wiża tranzytową po lokalnych drogach Ukrainy, a zatrzymanie przez milicję kończy się wspólnym jedzeniem moreli Z mojego doświadczenia więcej jest takich sytuacji niż tych stresowych.
Podobnie jest w Serbii. Kiedy jechałem tam pierwszy raz naczytałem się różnych strasznych opowieści. Od tego czasu byłem tam chyba z 10 razy i nic złego mnie nie spotkało. Dostałęm dwa mandaty za prędkość

Pozostaję przy swoim stwierdzeniu: "Uważam, że kwestie łapówek przestały być na Ukrainie znaczącym problemem, pod warunkiem zachowania odrobiny rozsądku."
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem