Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.06.2011, 18:58   #19
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,558
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 14 godz 29 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sloneczny Zobacz post
Jeśli piszecie że Virago jest złe, to prosiłbym popierać to faktami.

Rozważam zakup Virago 535, i czytałem dobre opinie na temat tego moto.
Ja nie polecam - kilka lat temu mój ojciec (wtedy 63 lata) to miał, więc się dwa razy przejechałem. Z pozytywów: bardzo łatwo się prowadzi i ma kardan. Z negatywów: słabe osiągi, niewygodna sylwetka podczas jazdy, przy wzroście ok. 180 cm kręgosłup jest dziwnie wygięty na odcinku lędźwiowym, czuje się każdą nierówność asfaltu, po dwóch przejażdżkach stwierdziłem że więcej nie chcę bo szkoda mi kręgosłupa.
Według mnie to motocykl dla początkujących, którzy chcą się nauczyć podstaw jazdy pod warunkiem że nie są zbyt wysocy. Na pewno jest dopracowany technicznie, niezawodny i niedrogi w eksploatacji, ale przy tym dosyć nudny (mało frajdy z jazdy), a z uwagi na zawieszenie i sylwetkę jeźdźca po prostu niezdrowy dla kręgosłupa. Parę lat temu poleciłem początkującemu kuzynowi, a po niecałym roku zaleciłem przesiadkę na trampka - posłuchał i do dziś jest bardzo zadowolony. A mój ojciec się po pół roku wirażką znudził i zamienił na Diversion 900. Dziś ma Hondę Deauville i też jest happy.
Kwestii wyglądu (lśniące chromy, czasem frędzle) nie poruszam, bo co się komu podoba to jego sprawa. Mnie taka estetyka nie odpowiada, ale to moje zdanie.
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem