Wątek: sponsoring
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31.03.2011, 12:51   #4
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,685
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 godz 8 min 46 s
Domyślnie

Nie wiem dokładnie jak wyglądał cały list ale szczerze mówiąc nie trafiają do mnie teksty które mają grać na emocjach i łapać za serce.

"Nie bądźcie Państwo nieczuli na chart ducha, pasję i zaangażowanie."

Sponsor to najczęściej firma, która daje kase ale też czegoś oczekuje. W liście który przeczytałem nie widzę żadnych konkretów. Nie wiadomo kim jest autor, co chce osiągnąć, dokąd dokładnie jedzie. W sumie z listu nie dowiadujemy się niczego poza tym że ktoś jedzie na AT do Rosji i potrzebuje oleju.

Moim zdaniem propozycja sponsoringu powinna zawierać:

- Informacje o uczestnikach ( kim są, co robią, co już osiągnęli lub planują)
- Informacje o planowanym przedsięwzięciu ( dokąd, jak długo, po co itp )
- Informacje świadczące o wiarygodności organizatorów. Mam na myśli przekonanie sponsora, że jesteśmy w stanie osiągnąć cel, że mamy przemyślane różne warianty i że jesteśmy ludźmi poważnymi którzy nie narobią wiochy.
- propozycje korzyści dla sponsora ( naklejki, relacja itp. )
- fajnie jeśli wykażemy związek sponsora z nami. Np regularnie kupuję u Pana paliwo, frytki lub oleje.
- Fajnie jeśli prezentacja jest zrobiona ze smakiem, zawiera fotki ( nasze z wyjazdów nawet słabej jakości )

Nie pisałem tego w kolejności i pewnie o czymś zapomniałem. Myślę że najlepiej jeśli uda nam sie doprowadzić do spotkania i wtedy zarazimy sponsora naszym pomysłem. Warunek jest jeden. Trzeba być przygotowanym i czuć temat. Jeśłi ktoś nie ma pomysłu i zależy mu tylko na kasce to nie liczyłbym na worek złota.
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem