Wątek: Wymiana napędu
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.10.2010, 18:42   #51
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał podos Zobacz post
Honda zaleca przy 28 ząbku.

Załącznik 15296
Dzięki Podos za poprawkę. oczywiście to dla zestawu 16/45 w rd07(a)
Ja tą naklejke miałem naklejoną inaczej i deko później zaczynało się czerwone pole.

Cytat:
Napisał szparag Zobacz post
No to walnę wywód.

Podczas zużycia łańcuch podlega wyciągnięciu ( zmiana odległości rolek ) - fakt.
Zębatka podlega zużyciu przy okazji dopasowując się do zużytego łańcucha - fakt.
Teraz zmieniamy :
Łańcuch nowy, stare zębatki : powstaje luz pomiędzy zębatkami i rolkami łańcucha ( zużyta zębatka ) nic strasznego, poza głośną pracą i nadmiernym zużyciem łańcucha. ( pomijam ekstremalne zużycie.
Stary łańcuch nowe zębatki: moduł łańcucha nie pasuje do modułu zębatki ( wyciągnięty łańcuch) za każdym razem kiedy zębatka trafia w łańcuch bądź odwrotnie, dochodzi do napięć. Wynik : zębatka nie skurczy łańcucha , a raczej łańcuch zdemoluje zębatkę. To tylko najmniejszy problem.
Przy takim rozwiązaniu dochodzi do sporych przeciążeń w napędzie, obciążamy każdy element napędu. Idąc od tyłu : łożysko zabieraka, gumy zabieraka, ( pomijam łańcuch i zębatki ), wałek zdawczy, jego łożyskowanie, skrzynie biegów, kosz sprzęgła, itd troszkę mnie poniosło .
A teraz praktyka : )
Po wymianie całego napędu na nowy i przejechaniu jakiś około 500 km, proponuję postawić motocykl, na centralną, lub coś podobnego. Wbić jedynkę puścić sprzęgło i zobaczymy co się dzieje ( jeśli cała reszta jest ok ) dzieje się nic.
Po założeniu nowych zębatek na stary łańcuch ( zakładając,że reszta jest ok. ) będzie napier...dniczać tak jak by silnik chciał opuścić ramę..
Wnioski
Niby racja ale polecam lekture tematów łańcuchowym na forum. Owszem nie ma co zakładać nowego łańcucha na stare zębatki i odwrotnie, Wyjątek stanowi u Nas wymienianie przednich zdawnych Co do łańcucha to dobry japoński DID i założeniu nowego i dociagnieciu go po ułożeniu po kilkuset km, nie wymaga często wymianie przez grubo czasem 20 a nawet 30 000km. Wiec z tym rozciąganiem tak nie do końca przebiega to zużycie jak w wypadku np opon. Tak samo mysle szlag trafi mi niedługo łańcuchy rozrządu choć mają jeszcze linit. Pozdro 600/750V

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 08.10.2010 o 20:43
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem