Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.09.2010, 23:16   #1
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie Kajakiem do raju - Baleary 2010

Po dramatycznych wydarzeniach zeszłej jesieni, które nieliczni może jeszcze pamiętają czyli jak zajebali mi Afrykę (http://www.youtube.com/watch?v=MzJ3Hl7PzOE) postanowiłem zmienić środek transportu na nieco mniej chodliwy pozostając jednak w szeroko pojętym kręgu Adwenczer.
Mój wybór padł mianowicie na kajak pompowany rejli - do nabycia w sieci sklepów sportowych na D. za niecałe 1400PLN.

kajak.jpg

Po kilku próbach na polskich akwenach w tym spływie odcinkami Wisły, przyszła kolej na Baleary nie bez namowy jakże mi drogiej konkubiny - Urszuli. Tu trzeba podkreślić jedną z licznych zalet tej jednostki pływającej, a mianowicie to, że mieści się do wygodnej w transporcie torby. Jedyny problem mogą stanowić wiosła, które czasem trzeba nadać jako bagaż nadwymiarowy.



IMG_0163.jpg

Plan na Balerary był taki aby dopłynąć kajakiem z Ibizy na Farmenterę, gdyż bilet na prom morski opiewa na kwotę około 25EUR na tej trasie.

Baleary.jpg
z lewej zeszłoroczny track do Maroka


Wstępne przymiarki zakładały przepłynięcie tego dystansu (około 10 mil morskich) w jeden dzień, jednak okoliczności to zweryfikowały.

IbizaFarment.jpg
IbizaFarment2.jpg

Już pierwszego dnia na skutek sporej fali ujawniła się u mnie choroba morska, w związku z czym próbowaliśmy trzymać się brzegu.
Brzeg nie raz okazał się stromy i skalisty, rozbijały się o niego białe bałwany fal więc jednak lepiej było się trzymać od niego z daleka.

IMG_9026.jpg
IMG_9027.jpg
IMG_9048.jpg

Szczęśliwie jednak udało nam się przed zmierzchem i przed pełnym zanurzeniem dopłynąć do bardzo przyjemnej plaży. Wylaliśmy trzy wiadra wody z kajaka i znaleźliśmy legowisko na noc w pobliskich krzakach. Tu ujawniła się kolejna zaleta kajaka. Po spuszczeniu połowy powietrza można z niego korzystać prawie jak z materaca.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_9046s.jpg (81.1 KB, 59 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_9045.jpg (163.0 KB, 11 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_9067.jpg (168.4 KB, 154 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_9068.jpg (106.9 KB, 12 wyświetleń)
__________________
Życie jest podróżą.

Ostatnio edytowane przez JARU : 28.12.2012 o 15:44 Powód: dodaję termin wyjazdu
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem