Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.02.2010, 23:28   #21
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 59 min 57 s
Domyślnie

czegoś nie czaje. Wg mnie brniecie nie potrzebnie w zbędne kombinacje i robi sie rzeźba. Dlaczego niby Ciśnienie ma spadać po zastosowaniu większej chłodnicy? Owszem - danie przewodów olejowych o mniejszej średnicy spowoduje że możesz zmniejszyć przepyw a więc pogorszyć smarowanie- Nie tędy droga. Trzeba być świadomym wad zastosowania długich przewodów olejowych i chłodnicy oleju wysoko- po dłuższym postoju nim olej przepłynie przez długie przewody i chłodnicę - silnik chodził będzie na niewystaczajacym smarowaniu. Afri ma mokrą miskę olejową i każda rozbudowa chłodnic będzie wydłużała czas od zapalenia silnika do uzyskania ciśnienia na panewkach. Pozostawienie oryginalnego smarowania z mokrą miską olejową i zastosowanie drugiej pompy - jak to sobie wyobrażasz? Ja nie widzę takiej możliwości - pompa elektryczna dużej wydajnośći będzie Ciągnąć olej z miski a pompa smarująca panewki będzie łapać tylko opary.. Jeśli podłączysz je równolegle - oryginalna pompa zębata przepuści olej "pod prąd" przez tą elektryczną
Jedyne rozwiązanie które widzę to zastosować trochę większą chłodnicę niż oryginalna (np miałem taką w dr bigu) lub zamontować wymiennik ciepła i wpiąć go w obieg wody z chłodnicami....
I jeszcze jedno - chłodnica założona na obiegu oleju na sekcji tłoczącej - płynie przez nią olej pod ciśnieniem. Chłodnica jest dosyć delikatna... W moim Suzuki dr big z takim rozwiązaniem mała dziurka w chłodnicy powstała po glebie i na wysokich obrotach w ciągu minuty wysrało olej z silnika
__________________
Enduro i ADV

Ostatnio edytowane przez motormaniak : 13.02.2010 o 23:32
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem