Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Zginęło światło mijania (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9420)

wd60 12.05.2011 20:10

Zginęło światło mijania
 
Czy ma ktoś rozsądną radę, jak odnaleźć światło mijania?
Było i nie ma - a drogowe są?
Ot zagadka:mur: i moto na kołkach.
Proszę :bow: o pomoc. Oczywiście rady typu wymień żarówkę można sobie darować.

Cezary 12.05.2011 21:04

a światełka na przekaźnikach masz?

majki 13.05.2011 00:35

Jak sprawdziłeś żarówki i włókna nie są spalone, to polecam zajrzeć do włącznika świateł i przełącznika długich (jak poruszasz guzikiem od długich to powinny się mijania ożywić na moment). Też mi kiedyś w nocy zniknęły mijania. Okazało się, że przełącznik na długie nie stykał i rozłączał mijania (przełącznikiem wyłączasz mijania w momencie załączenia długich). Rozebrać, poczyścić, posprawdzać styki, nasmarować np.wazeliną, złożyć i latać. ;)

PS. już kiedyś o tym było na forum

kuras 13.05.2011 00:37

przelacznik, mialem tak samo,wez go(czerwony przycisk) lekko tak jak by podepchnij do gory lub w dol i zobacz czy beda swiecic.

wd60 13.05.2011 07:51

Dobrze rozbiorę przełącznik. A co z przekaźnikiem (RC-2208), jak go sprawdzić?

Kisiel 13.05.2011 09:57

Cytat:

Napisał wd60 (Post 177064)
Dobrze rozbiorę przełącznik. A co z przekaźnikiem (RC-2208), jak go sprawdzić?

Przekaźnik wymontuj, a pod złącza przekaźnika do których dochodzą przewody o poniższych kolorach podłącz:
- zielony (-)
- biały (+)
Po podaniu napięcia przekaźnik powinien zrobić "klik" :) i powinno być przejście pomiędzy złączami od przewodów biało-zielonego i biało-czarnego, co sprawdzisz sobie miernikiem albo jakąś żarówką.

Jak nie ma przejścia albo nie ma "klik", wsadź typowy przekaźnik samochodowy od świateł (min 15A) i podłącz tak:
85 - zielony (-)
86 - biały (+ z wyłącznika świateł)
30 - biało-zielony (+ zasilanie świateł)
87 - biało-czarny (+ do żarówek)

Podłączenie 85 z 86 możesz zamienić, podobnie 30 z 87, nie ma to znaczenia, przekaźnik robi "w obie strony", ważne aby pasowała kostka. A jak nie pasuje, kup przekaźnik z pasującą kostką i przełóż konektory od przewodów. Będzie Pan zadowolony :)

wd60 15.05.2011 11:01

Cytat:

Napisał majki (Post 177053)
Okazało się, że przełącznik na długie nie stykał i rozłączał mijania (przełącznikiem wyłączasz mijania w momencie załączenia długich). Rozebrać, poczyścić, posprawdzać styki, nasmarować np.wazeliną, złożyć i latać.

i tu majki trafiłeś bezbłędnie. U mnie przyczyną całkowitego braku świateł mijania były uszkodzone styki przełącznika zmiany świateł.
Po rozebraniu tego przełącznika w jego środku są dwie blaszki na stykach podtrzymywane sprężynkami. Jeden ze styków poluzował się, rozgrzał, nadtopił plastik i zablokował wewnątrz prowadnicy. Musiałem go wydłubać ze środka, trochę wyprostowałem blaszkę i wszystko po przesmarowaniu hula jak nowe.
Wielkie dzięki Panowie za pomoc:bow::)

majki 15.05.2011 14:18

Miałem dokładnie tak samo. Tak więc kolejna rzecz z cyklu TTTM. ;)

Teraz Dziiida... :D

banditos 19.07.2011 23:01

Dzentelmeny zabralem sie i ja do rozebrania tego przelacznika i nie chcac go spierdolic poleglem;(
Jak wyciaga sie sam guzik od swiatel mijania?
Widze z boku malusienka dziurke, a w niej bialy cycek.
Duszem wiec, wyginam na boki...
Nic to, nic to...
Wiec jak?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.