Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   "Hałasujące" klocki i tarcze Lukas (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7655)

baloo 19.10.2010 08:58

"Hałasujące" klocki i tarcze Lukas
 
Witam.
Kilka tyś km temu wymieniłem tarcze z przodu, wraz z klockami, na produkt firmy Lukas. Od samego początku przy niezbyt intensywnym hamowaniu hamulce "piszczały", przy czym nie był to pisk o wysokim tonie, a raczej niższe tony, tak jakby coś wpadało w wibracje, albo tarcze były brudne. W ruch poszły odtłuszczacze, błoto na tarcze itd. Niestety niczego to nie zmieniło. Na szczęście klocki się kończą i może ktoś z Was podpowie, jakie klocki kupić coby nie być sensacją przy hamowaniu.

Dzieju 19.10.2010 09:14

Używam klocków lucasa ....uuu od bardzo dawna i w samochodach i Afryce , mam o nich dobre zdanie.
Dobrze hamują , nie piszczą , dość trwałe i nie sypią..... po prostu takie optymalne i jakościa i ceną.
Prawdopodobnie połączenie tarcz i kocków tej samej firmy jakoś nie zadziałało akustycznie.
Spróbuj zeszlifować/oczyścić papierem ściernym pow. klocka i ponownie pojeździj możliwe że się zaszlichciły na nowych tarczach.
Jeśli to nie pomoże to potestuj bardziej miękkie klocki.
Pisk wynika ze zbyt twardych klocków do twardej tarczy musisz coś zmiękczyć.

baloo 19.10.2010 18:13

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 138262)
Używam klocków lucasa ....uuu od bardzo dawna i w samochodach i Afryce , mam o nich dobre zdanie.
Dobrze hamują , nie piszczą , dość trwałe i nie sypią..... po prostu takie optymalne i jakościa i ceną.
Prawdopodobnie połączenie tarcz i kocków tej samej firmy jakoś nie zadziałało akustycznie.
Spróbuj zeszlifować/oczyścić papierem ściernym pow. klocka i ponownie pojeździj możliwe że się zaszlichciły na nowych tarczach.
Jeśli to nie pomoże to potestuj bardziej miękkie klocki.
Pisk wynika ze zbyt twardych klocków do twardej tarczy musisz coś zmiękczyć.

Też mam wrażenie że te klocki są po prostu za twarde do tych tarcz.

Oprócz efektów dźwiękowych, nie mam tym klockom nic do zarzucenia. Co do szlifowania papierem itd. to już niewiele z klocków zostało, dlatego wszelkie próby „naprawy” sobie odpuszczę, a prosiłbym bardziej o informację użytkowników tarcz hamulcowych Lukas z jakimi klockami nie mają takich problemów jak ja.

Dzieju 19.10.2010 18:23

Skoro już się kończą... to czy piszczały od początku czy dopiero pod koniec. ?
Jeśli dopiero pod koniec to mogłeś je np przypalić , dlatego mimo wszystko zrób eksperyment i zmatuj pow. klocków i sprawdź czy nadal piszczą.
Jeśli od początku piszczą to następne poszukaj bardziej miękkie.

baloo 19.10.2010 18:34

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 138313)
Skoro już się kończą... to czy piszczały od początku czy dopiero pod koniec. ?
Jeśli dopiero pod koniec to mogłeś je np przypalić , dlatego mimo wszystko zrób eksperyment i zmatuj pow. klocków i sprawdź czy nadal piszczą.
Jeśli od początku piszczą to następne poszukaj bardziej miękkie.


Niestety piszczały od początku a w tej chwili to zostało ok 2-3mm "mięsa", czyli są do wymiany :Sarcastic: Określenie "piszczały" nie oddaje tego efektu. Brzmiało to bardziej jak hamulce na obręczy we włoskim rowerze marki Girardengo ;)

Myślę o zakupie klocków Brembo od Rambo. Może będą bardziej miękkie...

Dzieju 20.10.2010 01:13

No i dzięki twoim testom już wiadomo że do tarcz Lucasowskich trzeba używać miękkawych klocków.
Jak założysz nowe podziel się informacją jak działają, może się komuś to przydać.

krakus 20.10.2010 11:56

Może i głupie pytanie. Położyłeś smar na styku klocków i tłoczkòw?

Dzieju 20.10.2010 13:40

W tym miejscu klocki miewają nakładkę tłumiącą lub dodatkową wkładkę z blaszki.

krakus 20.10.2010 18:49

tylko spora część ludzi nie ma już tych blaszek. Osobiście kupiłem już kilka kompletów klocków i blaszki nie były dołączone. Ja bym posmarował to miejsce tak czy siak, może problem ustąpi.

baloo 20.10.2010 19:58

Krakus - nie smarowałem powierzchni styku tłoczka z klockiem i tak jak piszesz: w komplecie z klockami nie było żadnych blaszek. Na próbę chętnie przesmaruję, tylko nie wiem czym. Smarem miedzianym?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.