Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Imprezy forum AT i zloty ogólne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=13)
-   -   MRU, Twierdza Kostrzyn i okoliczne Forty, Siekierki, Gozdowice i Cedynia - 03 - 06 czerwiec (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6643)

diverek 26.05.2010 21:16

MRU, Twierdza Kostrzyn i okoliczne Forty, Siekierki, Gozdowice i Cedynia - 03 - 06 czerwiec
 
Konkrety dotyczące zlotu na Zachodnich Rubieżach naszego kraju. Kryptonim to AKCJA ZACHÓD 2010.

03 czerwiec - czwartek
Spotykamy się
w czwartek w okolicach MRU. Konkretne miejsce obozowiska postaram się wyznaczyć do końca tego tygodnia. Na pewno nie będzie to Boryszyn ani jego bliskość. W tym czasie będą tam setki o ile nie tysiące ludzi a my raczej wolelibyśmy mieć swobodę. Czwartek będzie dniem stosunkowo luźnym, integracyjno zapoznawczym. Mały rekonesans po okolicy jest możliwy, ba nawet wskazany. Wątroby nie lubią takich dni. Ale cóż muszą to przetrzymać. W obozowisku zostawi się dyżurnego. Więc dojazd będzie możliwy praktycznie do wieczora. I jak ktoś nabroi będzie za kare pilnować pozostawionego dobytku i witać nadjeżdżających gości, a w tym czasie reszta może wypalać nadwyżki paliwa. Wieczorem oczywiście bankiet. Strój balowy czyli tzw. pełna gala flagowa obowiązkowa.

04 czerwiec - piątek
Tutaj od rana chciałbym zaproponować zorganizowane wejście do bunkrów prowadzone przez przewodnika. Myślę że wersja 2 godzinna będzie najlepszym rozwiązaniem. Potem objazd motocyklami po innych interesujących miejscach. Przerwa na korytko. Ok 16.00 jest
Pokaz Motocrossu w wykonaniu Darka Kłopota i po tym pokazie możemy skorzystać z atrakcji Zlotu Milosników Fortyfikacji. Wieczorem odwrót do obozu (zbiorowo lub indywidualnie).

05 czerwiec - sobota
Przemieszczamy się do Kostrzyna. I aby nie latać z klamotami mkniemy w kierunku mojego domu, zrzucamy manele i na luzaku odwiedzamy Ruiny Twierdzy Kostrzyn i okolicznych Fortów. Program mniej wiecej taki:
1. Przelot z MRU do Kostrzyna i zrzut gratów w "magazynie"
2. Zwiedzanie ruin Twierdzy Kostrzyn (ok 1 h)
3. Lecimy na wieżę widokową Parku Narodowego Ujście Warty (do 30 min)
4. Przejazd i zwiedzanie Fortu Czarnów. (ok 30 min)
5. Przejazd i zwiedzanie Fortu Żabice. (ok. 30 min)
Ewentualny wypad do Niemiec
5a. Przejazd i zwiedzanie Fortu Gorgast. (ok 30 min) niestety w weekendy muzeum jest zamknięte
5b. Przejazd do Seelow do muzeum Bitwy o wzgórza Seelow

6. Odbiór gratów z "magazynu".
7. Przejazd i zwiedzanie Fortu Sarbinowo. (ok 2 h) tam rozbijamy obóz
Kulminacja to oczywiście ognisko i kiełbachy.

06 czerwiec - niedziela
1. Przejazd szutrowo - asfaltowy do Czelina - możliwość rozdzielenia grupy
kostki i chętni bezkostkowcy lecą "krzakami" i brodami, reszta leci asfaltem do wyznaczonego punktu spotkania w Czelinie.
2. Przejazd do Gozdowic i zwiedzanie Muzeum Wojsk Inżynieryjnych.
3. Przejazd do Siekierek, sesja zdjęciowa pod czołgiem T-34, zwiedzanie Muzeum Wojskowego i Cmentarza Wojennego
4. Przejazd do Cedyni i wspinaczka na Górę Czcibora
5. Po zejściu z Góry Czcibora następuje uroczyste zakończenie akcji ZACHÓD 2010 i po rzewnych pożegnaniach rozjeżdżamy się do domów z mocnym postanowieniem że "ja tu jeszcze wrócę... w przyszłym roku" :)

Jeśli komuś nie podpasuje czwartek i piątek, będzie oczywiście możliwość dołączenia do nas w sobotę już w Kostrzynie.
Na wszelki wypadek podaje nr swego telefonu - 600 035 89siedem

Postaram się zmajstrować jakieś zacne naklejki upamiętniające to precedensowe wydarzenie (ale nie obiecuje:dizzy:).

Koszty całej tej imprezy to:
- nie wiem ile na naklejkę (o ile będa)
- koszty wyjeżdżonego paliwa Zapewne kto ma dalej więcej spali
- cena wejściówki do bunkrów
- o ile pole namiotowe będzie komercyjne to za nie i kasa na żarełko i literaturę

Czyli każdy płaci za siebie i szafa gra.

Acha. Mam prośbę. Swego czasu wypowiadaliście sie na temat dogodnego terminu wizyty na MRU. Teraz już chciałbym wiedzieć bardziej konkretnie jaka będzie frekwencja (o ile ktoś w ogóle przyjedzie:haha2:). Stwarzam więc listę obecności.

UWAGA
Spotkanie koło miejscowości Wysoka. Pozycja GPS to N 52 stopnie i 23' 21.11" oraz E 15 stopni i 28' 02.17" Jadąc od Kęszycy Leśnej, przed samą Wysoką (ok 150 metrów przed tablicą miejscowości) skręcamy w prawo w brukową drogę. Jadąc od Boryszyna przejeżdżamy całą Wysoką w kierunku Kęszycy Leśnej i ok 150 metrów za tablicą miejscowości skręcamy w lewo w brukową drogę. Bruk przechodzi później w polna drogę. Na pierwszym skrzyżowaniu w prawo, a na kolejnym prosto i za chwile jesteśmy na miejscu.

1. Diverek na Afri + Brunetka z Diverciatkami w ilości 1 lub 2 raczej autkiem - razem 3 lub 4 osoby.
2. .....

Pratowasik 26.05.2010 21:42

1. Diverek na Afri + Brunetka z Diverciatkami w ilości 1 lub 2 raczej autkiem - razem 3 lub 4 osoby.
2. Pratowasik + Ruda na Afri ale dopiero sobota, może piątek wieczór (jak ja was znajdę?)

puntek 26.05.2010 21:44

1. Diverek na Afri + Brunetka z Diverciatkami w ilości 1 lub 2 raczej autkiem - razem 3 lub 4 osoby.
przeklejam listę z Wrocka potwierdzenia będą niebawem :)
2. puntek - nie wiem czy dam radę ALE BARDZO BYM CHCIAŁ !!!
3. brenek ( chyba aktualne z poprzedniego roku )
4. tomkow - jeśli tylko termin przypasi..
5. juio - nie wiem czy pojedzie bo jakieś zamorskie kraje wybiera :)
6. Misza i reszta. Termin dowolny byle byłby to weekend majowy :rules: więc nie wiem czy Michał potwierdzi swoją ekpię
7. RAFWRO- jeśli termin podpasuje
8. MaRP-jak bedzie wolny weekend
9. Greton-piszę tu za niego, ale wiem, że chce jechać

diverek 26.05.2010 21:58

Cytat:

Napisał puntek (Post 117044)
1. Diverek na Afri + Brunetka z Diverciatkami w ilości 1 lub 2 raczej autkiem - razem 3 lub 4 osoby.
przeklejam listę z Wrocka potwierdzenia będą niebawem :)
2. puntek - nie wiem czy dam radę ALE BARDZO BYM CHCIAŁ !!!
3. brenek ( chyba aktualne z poprzedniego roku )
4. tomkow - jeśli tylko termin przypasi..
5. juio - nie wiem czy pojedzie bo jakieś zamorskie kraje wybiera :)
6. Misza i reszta. Termin dowolny byle byłby to weekend majowy :rules: więc nie wiem czy Michał potwierdzi swoją ekpię
7. RAFWRO- jeśli termin podpasuje
8. MaRP-jak bedzie wolny weekend
9. Greton-piszę tu za niego, ale wiem, że chce jechać

Przeedytowałem tą listę bo Pratowasik'a pominąłeś:)

1. Diverek na Afri + Brunetka z Diverciatkami w ilości 1 lub 2 raczej autkiem - razem 3 lub 4 osoby.
2. Pratowasik + Ruda na Afri ale dopiero sobota, może piątek wieczór (jak ja was znajdę?)
przeklejam listę z Wrocka potwierdzenia będą niebawem :)
3. puntek - nie wiem czy dam radę ALE BARDZO BYM CHCIAŁ !!!
4. brenek ( chyba aktualne z poprzedniego roku )
5. tomkow - jeśli tylko termin przypasi..
6. juio - nie wiem czy pojedzie bo jakieś zamorskie kraje wybiera :)
7. Misza i reszta. Termin dowolny byle byłby to weekend majowy :rules: więc nie wiem czy Michał potwierdzi swoją ekpię
8. RAFWRO- jeśli termin podpasuje
9. MaRP-jak bedzie wolny weekend
10. Greton-piszę tu za niego, ale wiem, że chce jechać

diverek 26.05.2010 22:02

Cytat:

Napisał Pratowasik (Post 117043)
1(...)jak ja was znajdę?)

Jeśli piatek wieczorem to pozycja geograficzna obozu bedzie tutaj podana. Natomiast jeśli sobota. To zadzwonisz do mnie i Ci powiem gdzie się podziewamy. W pierwszym poście podaje nr telefonu.

diverek 26.05.2010 22:08

Cytat:

Napisał bigos (Post 117056)
Spróbuję wpaść na czwartek i trochę piątku.

No to wpisuj się na listę obecności.

Misza 26.05.2010 22:11

Pytanie zasadnicze które może zmienić wszystko.... gdzie wy sie kurfa macei zamiar stacjonować? :) Czy oboz na wszystkie dni jest jeden czy sie przenosicie? Bo my jedziemy od czwartku nad morze, zejdzie nam cały długi weekend i nie wiem gdzie was szukać? :) Chętnie przyjechalibyśmy na którąś wieczorną najepeczkę, zwiedzanie mniej nas interesuje :)

bigos 26.05.2010 22:42

1. Diverek na Afri + Brunetka z Diverciatkami w ilości 1 lub 2 raczej autkiem - razem 3 lub 4 osoby.
2. Pratowasik + Ruda na Afri ale dopiero sobota, może piątek wieczór (jak ja was znajdę?)
przeklejam listę z Wrocka potwierdzenia będą niebawem :)
3. puntek - nie wiem czy dam radę ALE BARDZO BYM CHCIAŁ !!!
4. brenek ( chyba aktualne z poprzedniego roku )
5. tomkow - jeśli tylko termin przypasi..
6. juio - nie wiem czy pojedzie bo jakieś zamorskie kraje wybiera :)
7. Misza i reszta. Termin dowolny byle byłby to weekend majowy :rules: więc nie wiem czy Michał potwierdzi swoją ekpię
8. RAFWRO- jeśli termin podpasuje
9. MaRP-jak bedzie wolny weekend
10. Greton-piszę tu za niego, ale wiem, że chce jechać
11. Bigos - spróbuję wpaść na czwartek i trochę piątku.

diverek 26.05.2010 23:01

Cytat:

Napisał Misza (Post 117059)
Pytanie zasadnicze które może zmienić wszystko.... gdzie wy sie kurfa macei zamiar stacjonować? :) Czy oboz na wszystkie dni jest jeden czy sie przenosicie? Bo my jedziemy od czwartku nad morze, zejdzie nam cały długi weekend i nie wiem gdzie was szukać? :) Chętnie przyjechalibyśmy na którąś wieczorną najepeczkę, zwiedzanie mniej nas interesuje :)

Wszystko w zasadzie zostało już napisane w pierwszym poście. Pierwsze dwa dni, czyli czwartek i piątek biwakujemy w okolicach MRU. I kolejna noc to Kostrzyn. Znad morza do Kostrzyna macie bliżej i mniej kluczenia.

Misza 26.05.2010 23:31

No to spodziewajcie się najazdu błotnistej zgrai z czwartku na piątek :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.