Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Triumph tiger 900 jedna gleba i po silniku (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44403)

mdxmd 28.05.2023 23:07

Triumph tiger 900 jedna gleba i po silniku
 
Ciekawy przypadek, gość wyglebił i urwał

- przewód chłodzący
- uchwyt gmola w silniku

gleba nie wygląda jakoś okazale a straty masakryczne, oglądałem te oryginalne gmole i wyglądały spoko ale w realu jest słabiutko dodatkowo sposób ich mocowania jak widać jest destrukcyjny dla silnika.


nav 29.05.2023 10:11

Pięknie się nadział na czubek leżącego drzewa, chyba tylko osłona z blachy by uchroniła przed takim "szpikulcem". Całe jego szczęście, że przyjął to sprzęt a nie piszczel :)

matjas 29.05.2023 10:27

Czego się dziwić w gruncie rzeczy.
To są bulwarowe motocykle - autostrada, trochę szutru. To ze taki Tarres potrafi tym jeździć i latać na przykład nie robi czegokolwiek dla zwykłego człowieka. Tylko marketingowy bełkot.

W każdym ze współczesnych enduro jest za dużo wszystkiego: koni, kilogramów, wystających elementów których nie ma jak osłonić. 10 razy przejedziesz a raz się to skończy tak właśnie.

Dla mnie taki Tiger nie różni się niczym od Vstroma, tzn jest tak samo zajebiscie TERENOWY.

zimny 29.05.2023 11:46

Cytat:

Napisał matjas (Post 819032)
Czego się dziwić w gruncie rzeczy.
To są bulwarowe motocykle - autostrada, trochę szutru. To ze taki Tarres potrafi tym jeździć i latać na przykład nie robi czegokolwiek dla zwykłego człowieka. Tylko marketingowy bełkot.

W każdym ze współczesnych enduro jest za dużo wszystkiego: koni, kilogramów, wystających elementów których nie ma jak osłonić. 10 razy przejedziesz a raz się to skończy tak właśnie.

Dla mnie taki Tiger nie różni się niczym od Vstroma, tzn jest tak samo zajebiscie TERENOWY.

Ej no co Ty Panie gadasz! Mówili mi, że kupuje najlepsze, ofrołdowe enduro adwenczer jak cycatą przygarniałem. Mówią poniżej, że nowszy to już wogóle umie wszystko i to nawet z kuframi :) których to nie mam takich ładnych ale może mieć kiedyś będę.

https://youtu.be/DxlYQumjI9o

Cyt. "Made for every terrain. Stones. Gravel. Off-road. No problem!"

:D:D:D

Z tym Tigerem przykra sprawa ale tak bywa. Masa, prędkość, nagłe jej wytracenie. A motocykl to konstrukcja przystosowana na szutry i takie tam, nie zaś forsowanie grubych gałęzi. V-Strom natomiast, matjasie, jest bardziej TERENOWY. Wiesz dlaczego? Bo ma gorsze zawieszenia, więc naprawdę nie rozpędzisz się za bardzo. Znam, wiem. A jak się nie rozpędzisz to przy glebie zniszczenia będą mniejsze. I w ten sposób, zajedziesz dalej :)

Pozdr
zimny

matjas 29.05.2023 12:34

Nie chce psuć wątku ale udać tym tropem to najbardziej terenowa jest moja NTV ;)

rrolek 29.05.2023 12:37

Podziwiam takich riderów. Za wszystko. Za siłę, za technikę, za brawurę, za bezmyślność i za naiwność. I każda z tych cech musi chociaż w jakimś kawałku tkwić w każdym próbującym klocem jeździć poza asfaltem.

zimny 29.05.2023 13:29

Cytat:

Napisał matjas (Post 819049)
Nie chce psuć wątku ale udać tym tropem to najbardziej terenowa jest moja NTV ;)

Obaj doskonale wiemy, że swoja pędzoną wałem mydelniczką przejedziesz 95-98% tego co wszystkie motocykle tzw. adwenczer, ciężkie enduro turystyczne itp.

Taka jest prawda :o ale nie śmiecimy w wątku już..

JaTomek 29.05.2023 19:16

Chyba wszystkie czynniki złożyły się na całość. Płyta po silnikiem i gmole z gó...itu (być może całkiem inny design do wcześniejszej wersji) bo prędkość żadna. Kilka lat temu z kolegami lataliśmy po terenie TT800XC i nie był łatwo. Sam mam jeszcze TT 800xc, który wiele może opowiedzieć i być może nawet na tym forum jest jeszcze sprzęt, który kolega poskładał, dużo przejechał w terenie a później sprzedał...... tak że ten ;)

Mirek Swirek 29.05.2023 21:07

Cytat:

Napisał rrolek (Post 819051)
Podziwiam takich riderów. Za wszystko. Za siłę, za technikę, za brawurę, za bezmyślność i za naiwność. I każda z tych cech musi chociaż w jakimś kawałku tkwić w każdym próbującym klocem jeździć poza asfaltem.

Pełna zgoda...

Ja też byłem takim riderem... Jednak to były inne czasy, inna kasa, brak kasy na inne moto i jeden motocykl taki, jak Xrv, miał być uniwersalny i dać radę wszędzie. I nie zawsze było miło i przyjemnie...

Koleś miał pechą i szkoda, bo słychać, że sympatyczny facet.

matjas 29.05.2023 21:16

Żeby nie było, że polski hejt. Chyba każdy tutaj sie zagalopował nie raz i nie dwa. Ja tylko mówię, że są lepsze motocykle do tego :D a ten cały adwęczór to trochę nabijanie nas, konsumentów w butelkę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.