Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Yamaha TDM900 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40446)

CzarnyEZG 09.06.2021 10:25

Yamaha TDM900
 
Hej.

Poszukuję opinii użytkowników odnośnie Yamahy TDM900 rocznik około 2005 (wtrysk, podobno 6 biegów)

Ktoś z Czarnuchów podpowie z czym to się je i co to warte do turystyki drogowej?

zimny 09.06.2021 11:06

TomekV4 wie o tym motocyklu dużo, szynszyl chyba też.

Ja nie miałem ale sporo się przysiadałem - zawsze jednak wolałem DL650, pasażerka też.. TDM specyficznie się prowadzi i trzeba się przyzwyczaić. Podobno trwała jest. Po 2004 najlepiej szukać.

To szosowy motocykl, i nie ma co się oszukiwać że jest inaczej.

Ogólnie z klasy uzytkowych turystyków szosowych w niedużym budżecie napewno warto rozważyć. Jest dość lekka i mało pali. Wygoda, ergonomia - kwestia gustu.

Ochrona od wiatru podobno lipa, nie wypowiem się bo nie jechałem szybciej na trasie ale wieje faktycznie jak w nakedzie z owiewką a nie jak w DLu.

Pozdrawiam
zimny

FELIX 09.06.2021 11:23

hey
Miałem 900.. zrobiłem nią 35 tys.km .Alpy, Nordkapy itd. Parę wyjazdów z żoną i 3 kuframi.
Moto nadaje się do wszystkiego. Co nie wymyslisz to da radę..pytanie czy TY dasz ?:):)
Zalety
moto bardzo trwałe, nie ma żadnych niespodzianek
mało pali
hamulce ze sporta..
dobre światła
dobre zawieszenie
wygodna pozycja
wady :
ochrona przed wiatrem...nie istnieje
aerodynamikę robił designer i to jeszcze w próżni
na forum TDM nie jeden zrobił doktorat z próby polepszenia (szyby ,deflektory itp)
w czasie deszczu to jeszcze gorzej masz wrazenie, że wykupiłeś mycie na myjni z programem mycia podwozia...
duża reakcja na dodawanie i odjęcie gazu...ma się wrażenie, że w napędzie jest duży luz...w górach jezdziłem nie ujmując gazu a tylko korygując hamulcem.
Model wg. mnie bardzo udany i warty każdej złotówki (tym bardziej że za tą kasę trudno kupić lepszy i bardziej uniwersalny motocykl)

Wegrzyn 09.06.2021 14:56

Mialem jakis czas i wszystko to co kolega wyzej napisal jest prawda.Natomiast prowadzenie wg mnie to lipa straszna. Trzeba sie mocno przestawic, jesli latasz na enduro. Po krotkiej przygodzie sprzedalem i wsiadlem na Tigera 955i i ten motocykl sam wchodzil w zakrety w porownaniu do TDM 900.

zimny 09.06.2021 15:33

Cytat:

Napisał Wegrzyn (Post 737199)
Mialem jakis czas i wszystko to co kolega wyzej napisal jest prawda.Natomiast prowadzenie wg mnie to lipa straszna. Trzeba sie mocno przestawic, jesli latasz na enduro.

No właśnie, może dlatego nigdy mi nie podeszła TDM - rama jest ze sporta i jednak bliżej jest w prowadzeniu do szosowo-sportowych motocykli niż do tapczana typu AT czy Varadero.

Napewno przed decyzją trzeba się przejechać i to nie 3km a chociaż 30.

Wegrzyn 09.06.2021 15:40

Dokladnie tak. Ja popelnilem ten blad, ze kupowalem od znajomego i zrobilem mala runde po miasteczku. Moto bylo jak nowe, wiec wzialem. Pozniej bylo rozczarowanie. Jedyne co bylo mega plusem, to hamulce. Cos niesamowitego :D

Lis 09.06.2021 15:58

Każda konstrukcja ma swoje plusy dodatnie i amatorów. Jest tu na forum wątek o przymiarce do VFR... Może trzeba czasu lub km by docenić walory sporta?
Użytkuję FJ1100 i XTZ750, jazda nia nich jest zupełnie inna, ale na obu mi się podoba ;)

matjas 09.06.2021 17:47

TDM mi się nie spodobało. Miałem wrażenie ze główka ramy jest metr ode mnie.

Pusty 09.06.2021 20:00

Jest tak jak napisał Felix.
Można dodać, że jeździ się tym jak dieslem.
Duży moment, szybko dostępny, nie trzeba kręcić a to jedzie.
Do manetki trzeba się przyzwyczaić, aby nią odpowiednio operować, dla niektórych zbyt zero - jedynkowa.
Rewelacyjne hamowanie silnikiem.
Jest stosunkowo wąska, przez co, na miasto jest idealna.
Czasami brakuje trochę mocy - tak ze 100 kucy jakby miała...
Moją zrobiłem ponad 70kkm (szacuję że ma ok 200kkm) nie dzieje się nic.
ps. w zakrętach też pięknie jedzie.

tomekv4 10.06.2021 10:15

Zimny mnie wezwał do tablicy więc nie mam wyboru.
Ja się podpisuję pod TDMą czterema łapami.
1. Zasuwa jak głupia z każdego biegu.
2. Właściwie nie ma słabych punktów jeśli chodzi usterkowość etc
3. Złe prowadzenie - mity albo duża przesada. ja się po jednej wycieczce przyzwyczaiłem.
4. Spalanie - bajka.
5. Stosunek cena do jakości rewelacja. Bardzo niedoszacowany motocykl
Co do tej ochrony przed wiatrem być może to minus. Nie miałem okazji zrobienia długiej trasy


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.