Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Złe wskazania licznika Transalp XL650V... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34719)

wojpatr 09.04.2019 08:39

Złe wskazania licznika Transalp XL650V...
 
Witam

Może miał ktoś podobny przypadek w swoim moto... Już nie mam sił :mur:

Jakiś czas temu zauważyłem, że licznik przebiegu dziennego mnie oszukuje (główny licznik przebiegu także).

Wymieniona została zębatka ślimaka na oryginał Hondy, linka prędkościomierza... Brak poprawy

Wraz z zimową renowacją przedniej felgi wymieniłem łożyska, uszczelniacze i zabierak ślimaka (ten taki motylek ;) ) na nowy. Dalej nic...

Dodatkowo rozebrałem jeszcze licznik- zębatki w środku całe, nie są powycierane, kwadrat w który wchodzi linka też wydaje się być niewytarty.


Licznik oszukuje liniowo tj.: przejechałem równe 17km wg GPS w obie strony tą samą trasą i licznik pokazał ten sam wynik- 11,9km.

W milach raczej nie pokazuje, bo raz że przekłamanie by było trochę większe, a dwa że prędkość też by była pokazywana w milach, więc ten trop odpada

W porównaniu z GPS licznik pokazuje prędkość w miarę prawidłowo prawidłowo (przekłamania około 5km/h przy około 100km/h)...

Na przodzie opona tak jak fabryka przykazała- 90/90- 21

Wskazówka chodzi płynnie, nie skacze, koło dokręcone równo, ślimak też dobrze przylega do uszczelniacza.

Jedyny niewymieniany, a bardzo podejrzany element to niestety licznik który trochę kosztuje w przypadku TA650... :(

Została jeszcze obudowa ślimaka w której znajduje się metalowy ślimak przekazujący obroty koła na linkę ale myślę, że to nie ma prawa się zepsuć.

Jakieś pomysły? :)

tommi 09.04.2019 09:32

Co oznacza "prędkość by była pokazywana w milach"?
Tarcza prędkościomierza niezależnie czy w km/milach jest identycznie wyskalowana.

ArtiZet 09.04.2019 09:52

A moto nie jest z Wysp przypadkiem ?? Możesz miec wymienioną tarczkę zegara nalicza w milach przebiegi

Franz 09.04.2019 10:04

Tarczka tak - będzie prędkość wskazywał dobrze
Mechanizm licznika już nie
Mechanizm licznika mógł ktoś kupić
na allegro , bo sprzedawał to ktoś
kto kupił Anglika i podmienil już na Europę
Sam miałem wyskalowane Xrl w milach i km
Szybkosciomierz ok, drogomierz niestety.
Wystarczyło zmienić sam mechanizm drogomierza
Pasował od Xr 400

Najprawdopodobniej masz taki myk zrobiony
Ktoś wymienił tanio zakupiony drogomierz anglika
by Ci się zdawało że kupiłeś okazję
z niskim przebiegiem. Oczywiście to tylko hipoteza
ale bardzo możliwa

Cena Czyni Cuda czyli CCC

wojpatr 09.04.2019 11:28

Cytat:

Napisał tommi (Post 632124)
Co oznacza "prędkość by była pokazywana w milach"?
Tarcza prędkościomierza niezależnie czy w km/milach jest identycznie wyskalowana.

No w sumie tak

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 632130)
A moto nie jest z Wysp przypadkiem ?? Możesz miec wymienioną tarczkę zegara nalicza w milach przebiegi

Wg VIN-u z tego co pamiętam to Italia :)

Cytat:

Napisał Franz (Post 632131)
Tarczka tak - będzie prędkość wskazywał dobrze
Mechanizm licznika już nie
Mechanizm licznika mógł ktoś kupić
na allegro , bo sprzedawał to ktoś
kto kupił Anglika i podmienil już na Europę
Sam miałem wyskalowane Xrl w milach i km
Szybkosciomierz ok, drogomierz niestety.
Wystarczyło zmienić sam mechanizm drogomierza
Pasował od Xr 400

Najprawdopodobniej masz taki myk zrobiony
Ktoś wymienił tanio zakupiony drogomierz anglika
by Ci się zdawało że kupiłeś okazję
z niskim przebiegiem. Oczywiście to tylko hipoteza
ale bardzo możliwa

Cena Czyni Cuda czyli CCC

Ani okazja, ani z niskim przebiegiem ;)
Oczywiste dla mnie było ze 17-letni turystyk musi mieć trochę najechane, może juz licznik nawet 2 raz się kreci :D

Czyli zostaje mi szukać przedkosciomierza z UE najlepiej od innego moto. Do TA650 w sprzedaży są niestety cale liczniki z obrotomierzem itd. nie znalazlem samego modułu prędkościomierza.
Ma ktoś info w jakich modelach stosowano taki predkosciomierz?

ArtiZet 09.04.2019 11:31

Wrzuć na forum Translapa- najlepiej byłoby od kogos na chwile podstawić licznik europejski wtedy będziesz miał jasność

wojpatr 09.04.2019 11:40

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 632142)
Wrzuć na forum Translapa- najlepiej byłoby od kogos na chwile podstawić licznik europejski wtedy będziesz miał jasność

Tam też mam temat ;)
Dostałem odpowiedz ze to nie wina licznika :D

Teraz szukam odpowiedzi na pytanie jaki model miał ten sam prędkościomierz i może skończy się wreszcie moja męka :)

wojpatr 18.04.2019 21:13

Naprawione! :p

Jako, że potrzebowałem tylko i wyłącznie prędkościomierza, a caly licznik do TA jest bardzo drogi to zacząłem przeglądać katalogi części... porównywać... I znalazłem :ok:

Honda NTV650 posiada dokładnie taki sam mechanizm prędkościomierza. Wystarczy tylko przełożyć od TA cyferblat oraz mechanizm przebiegu dziennego z reseterem który jest praktycznie plug&play.

Wszystko pięknie działa, odległości i prędkość pokazywana jest prawidlowo.

A co najważniejsze- licznik do NTV650 kosztował mnie "tylko" 260zl w porownaniu do licznika TA za jakieś 700zl :grin:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.