Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Test na keszcze. Leśnik, myśliwy, survivalowiec poszukiwany. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34619)

Emek 29.03.2019 11:06

Test na keszcze. Leśnik, myśliwy, survivalowiec poszukiwany.
 
Dostałem trochę dzianiny przeznaczonej dla wojskowych, która ma być antykleszczowa. Mam uszytą koszulkę z długim rękawem (może robić jako bielizna lub odzież wierzchnia jak ciepło) w rozmiarze M i chętnie przekazałbym komuś kto pracuje lub dużo czasu spędza w lesie i na zagrożenie kleszczowe jest narażony. Od razu uprzedzam że nie jest to dzianina nasączana permetryną tylko zupełnie inna technologia. Jeśli ktoś chęciowy to proszę o info tutaj lub na pw. Mam co prawda wyniki testów laboratoryjnych ale test to test a życie życiem. Oczekiwałbym informacji zwrotnej czy kleszcze faktycznie nie są chętne atakować użytkownika czy to tylko pobożne życzenia producenta dzianiny najchętniej poparte dokumentacją filmową lub foto. Oczywiście przewidziana nagroda rzeczowa :D.

Afro_BAU 29.03.2019 11:22

Mam kolegę leśnika motocyklistę który pewnie chętnie by się pozbył problemu kleszczy. Już podobno są

Emek 29.03.2019 11:22

Wejdzie w M? Tylko jedną sztukę mam więc rozmiar musi pasić.

Novy 29.03.2019 11:27

Zdradź, co to za technologia?
Bardzom ciekaw... :smoking:

kudlacz 29.03.2019 11:28

O to ja. Całe życie w lesie, pastwisku, na wsi. A no i kleszcza jeszcze nie zalapalem:?

MUTT 29.03.2019 11:29

- jestem gotów poświęcić się dla dobra ogółu i podjąć wyzwanie :D
w lesie spędzam w okresie letnim min. 5 godz. i 10 godz . na łąkach ...
lub odwrotnie - zależnie od potrzeb ;-)
Tak więc warunki spełniam , test gotów przeprowadzić jestem rzetelnie , na badania już zapisałem się - najbliższy termin - październik :D na FOZ
Z braterskim pozdrowieniem
emeryt - rolnik - kaskader - motofan - leśnik - szkół przetrwania licznych adept ..
ps.
jeśli " ścinki " materiału byłyby dostępne - też proszę do testów : ubiorę w szaliczki przeciw kleszczowe wszystkie 10 kotów własnych i 2 sąsiada
:D

Emek 29.03.2019 11:32

Cytat:

Napisał Novy (Post 630570)
Zdradź, co to za technologia?
Bardzom ciekaw... :smoking:

Dokładnie nie wiem ale środek przeciw kleszczom jest technologicznie umieszczony we włóknach dzianiny tak, że środek ten nie ma żadnego kontaktu ze skórą użytkownika. Klasycznie tkanina jest nasączana i po kilku praniach środek jest wypłukiwany a do tego jest w kontakcie ze skórą. Mam badania po 100 praniach gdzie dalej dzianina wykazywała skuteczność w odstraszaniu paskudów. Chciałbym sprawdzić jak w realu.

MUTT, rozmiar na ciebie dobry?? Jak pasi to dawaj info na pw gdzie wysyłać.

MUTT 29.03.2019 11:37

priv. - już poszło

Novy 29.03.2019 11:45

Cytat:

Napisał Emek (Post 630573)
Dokładnie nie wiem ale środek przeciw kleszczom jest technologicznie umieszczony we włóknach dzianiny tak, że środek ten nie ma żadnego kontaktu ze skórą użytkownika. Klasycznie tkanina jest nasączana i po kilku praniach środek jest wypłukiwany a do tego jest w kontakcie ze skórą. Mam badania po 100 praniach gdzie dalej dzianina wykazywała skuteczność w odstraszaniu paskudów. Chciałbym sprawdzić jak w realu.
(...)

Szalenie jestem ciekaw. Gdybyś dysponował jakimś linkiem do reklamy to chętnie popatrzę, co to kosmiczna technologia.

Jakieś jeszcze inne właściwości ten materiał posiada?
Skład materiału znasz?

Emek 29.03.2019 11:50

Pracuję z firmą Sofileta. Oni robią niemal wszystko. Większość światowych brandów kupuje od nich dzianiny - Nike, Puma, Adidas etc. Do tego wojsko i inne pierdoły łącznie z technologiami kosmicznymi. Tą technologię opracowali dla wojska. Na targach zbrojeniowych najprędzej zobaczysz. Najbliżej Techtextil we Frankfurcie w maju - targi tkanin , maszyn i dodatków. Również się wybieram.
Ta dzianina może być dodatkowo trudnopalna.

Dziękuję za odzew. Temat ogarnięty.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.