Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Mitas C-02 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=22989)

bartol44 01.02.2015 11:02

Mitas C-02
 
Panowie nie ukrywam jestem świerzakiem a kręgu africi i chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś z was używa opony mitas C-02 chodzi o tylnią oponke i jak sie sprawdza.

Rodezjan 01.02.2015 11:21

Jest dużo info o C02 na forum poszukaj.
Swoją drogą ja sobie chwalę.

Adagiio 01.02.2015 11:50

Sprawdza się dobrze , znaczy robi w terenie w przeciwieństwie do tkc 80 czy e10 . Wszystko jednak zależy od zastosowania bo opona nie ma homologacji na asfalt , da się też po czarnym jeździć ale trzeba mieć świadomość do czego ona służy , jak wszystkie inne opony Mitasa z oznaczeniem "C"

voxan69 01.02.2015 12:06

Mitas C02 ma homologację na asfalt - jest kilka rodzajów tej opony w zależności od koloru paska na oponie - opony z napisem "kingstone" są wykonane z twardszej mieszkanki i mają na 100 % homologację - takie informacje uzyskałem od sprzedawcy.
Ja jeżdżę na tej oponie w Trampku i nie chce żadnej innej - fakt mam naturalny ogranicznik prędkości i szybciej niż setka z reguły nie jadę ale za to wjeżdżam w każde błoto i paryję - nigdy nie było tak żebym się nie przepchał - polecam
Z przodu mam Motoza
Kolory na oponie:
Czerwony pasek to opona twarda €“ motocrossowa (kingstone)
Zielony pasek €“ to opona ultra lekka
Żółty pasek €“ to opona na musy i dętki
Biały pasek €“ to pod kolce
Są jeszcze C02 bez żadnego paska ale nie wiem czym się taka opona charakteryzuje co ciekawe ma napis King Stone

pałeł 01.02.2015 12:06

Adam owa opona ma homologacje nie wiem z kąd te informacje w necie są ale ta opona mimo agresywnej rzeźby bieżnika homologacje ma

o homologacji świadczy znaczek E oraz dot

widac na filmiku

Adagiio 01.02.2015 12:43

No to dałem dupy sugerując się oznaczeniem C opon Mitasa :p . Jeżdżę na niej Trenerką ale nie zwróciłem uwagi na napis , pomijając homologacje na asfalcie trza jeździć ostrożnie .

majo 01.02.2015 23:24

hmm bardzo śliska guma na mokrym i pasach, w terenie owszem w porównaniu do E-09 poczujesz, ze moto prowadzi się znacznie łatwiej, ale łożyska w kole zabija zdecydowanie szybciej jeżeli jeździsz na asfalcie:)

Mirek Swirek 01.02.2015 23:45

Suchy na 3 biegu Rd04 potrafił dobrze zamiatać tyłem z C02 przy wyprzedzaniu na czarnym.
Jak zajrzy to może sam się wypowie na jej temat.

bicio 02.02.2015 08:16

Nie ma tragedii z tym asfaltem, tylko pierwsze 200km musi się oponka dotrzeć. Na suchym da się spokojnie jeździć, na mokrym trzeba uważać. W terenie elegancko się śmiga na c02 i już na pewno nie wrócę do e09. E09 w glinie się potrafi zakleić na amen i dupa, c02 się super czyści i za tą cenę, w rozmiarze afrykańskim, ciężko kupić coś lepszego w teren. Moim zdaniem E09 to jest półśrodek, na asfalcie bez szału bo też plastikowy jak wszystkie mitasy, a w offie nie jest tak dobry jak c02.

voxan69 02.02.2015 08:31

Panowie każda prawdziwa kostka na asfalcie nie robi - jeżeli taką znacie to kupię ją od razu - do moich potrzeb C02 jest idealna - jeżdżę 90% po za asfaltem i jestem bardzo zadowolony gdyby było inaczej kupiłbym coś mniej Off


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.