Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Norwegia zapytanie o pracę i etc (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=20312)

ferolo 21.02.2014 19:28

Norwegia zapytanie o pracę i etc
 
Hej panowie i panie mam pytanie do was mieszkających w Norwegii o parę rad.

Jako że w swojej robocie już mam dość głupoty obłudy i wyzysku, planuję wyjechać za granicę w celu podjęcia pracy.

Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu ofert pracy czy moglibyście polecić ewentualnie jakieś biura pośrednictwa pracy w Norwegi.
Jak z mieszkaniami ciężko coś znaleźć.
Jak z wyzyskiem pracownika lepiej niż u nas?
Angielski na poziomie u mnie komunikatywnym więc z dogadaniem nie ma problemu.
Pracowałem kiedyś w Anglii i mam tam znajomych jednak wolałbym chyba obrać inny kierunek ze względu na zarobki.
No i chciałbym ściągnąć kiedyś rodzinkę do siebie a żonie Anglia nie przypadła do gustu.
Mam nadzieję że doradzicie mi co gdzie i jak szukać i załatwiać
Pozdrawiam i dzięki z góry za porady

piotreklodz 21.02.2014 19:38

Jeśli mogę to chętnie podepnę się pod temat. Tyle że dowiedziałbym się czegoś również o Finlandii, Szwecji. Branża budownictwo, najlepiej drogówka, mosty.
Miałbym tam czego szukać?

Gawrys 21.02.2014 21:52

W Norwegii pracuje już pare ładnych latek, ale nie wiem od czego zacząć. Musisz sprecyzować swoje oczekiwania. Np. w jakiej branży chcesz szukać pracy? Norwegia to ciężki temat, ale warty poświęconego wysiłku. Państwo jest bardzo drogie. Koszty wynajmu domu-mieszkania mogą Cię przerazić i zwalić z nóg. Norwegia to nie Anglia, że przyjeżdżasz z walizką i układasz sobie życie. Tutaj nie mając nagranej z góry roboty- legalnej pracy, po prostu nie istniejesz. Tzn nr personalne, tabele podatkowe, pozwolenia na pobyt z policji, konta bankowe ect... Norwegia to państwo policyjne, gdzie naperawdę dba się o interes Państwa. Mandaty i wszelkie należności podatkowe, czy jakie kolwiek należności względem Państwa są egzekfowane nie zależnie od tego gdzie byś się schował. Robią to międzynarodowe firmy komornicze głównie z Anglii. Kurcze temat rzeka..... Napisz najpierw jaka branża Cię interesuję. Potem mogę Ci coś podpowiedzieć kąkretnego.

miras77 23.02.2014 09:39

Mam kolegę w Szczecinie,który zajmuje się szkoleniem języka norweskiego i pośredniczy w załatwianiu pracy.Podałem mu temat i czekam na odpowiedź.Jak coś będę więcej wiedział to dam namiar na niego i więcej info.Pozdrawiam.

miras77 23.02.2014 09:51

Proszę to namiar: kchober@gmail.com. 696457985.Od poniedziałku do piątku w godz 10-15.Jak nie odbiera tzn że lata na moto:)

Dubel 23.02.2014 11:05

Tak jak kolega wyżej zauważył jest to dość dziwny i specyficzny kraj, diametralnie różniący się kulturą i sposobem życia od Polski. Napisz coś więcej o wykształceniu, doświadczeniu i oczekiwaniach. Napisz też co chcesz robić i w czym jesteś najlepszy.
Pozdro

ferolo 23.02.2014 18:29

A więc tak jeśli chodzi o moje wykształcenie to jestem mgr Historii ale że moja ścieżka nauki troszkę trwała zdążyłem przebrnąć przez zawodówkę i uzyskać tytuł elektryka.
W zawodzie nie pracowałem oprócz swoich prac domowych za to mam za sobą przeszłość 3 letnią jako elektro-mechanik oraz 3 letnią jako mechanik więc szukam czegoś w podobny deseń.
No i oczywiście jak każdy polak co mi każą robić to potrafię :)
Zapomniałem dodać że posiadam prawo jazdy kat A,B,C
Z moim doświadczeniem jest możliwość znalezienia czegoś poważnego ?

calgon 23.02.2014 18:45

no masz myślałem ,że mnie tylko tak pojebało!

specjalizacja pedagogiczna czy archiwistyka?

Zawsze coś Pakistańskim dzieciom możesz powykładać o Haraldzie Pięknowłosym może zaciekawią się i nie będą wieczorami darły japy na kempingach.

ps. Tak na poważnie to Dubel jest już klasycznym Norkiem i na pewno Ci doradzi.

ferolo 23.02.2014 19:52

Wsmka czyli Współczesne stosunki międzynarodowe :)
Jak zaczynałem Akademię to nie było już ani pedagogiki ani archiwistyki była jedynie wsmka Historia z wosem no i wiadomo co człowiek wybrał te stosunki hehe.
Czekam na dalsze info co i jak i powoli uczę się języka :)

calgon 23.02.2014 20:01

chyba sobie uświadomiłem ,że stary jestem(łaciny pewnie też już nie ma?)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.