Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Kto może pomóc w sprowadzeniu motocykla z UK? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16350)

JarekO 04.02.2013 13:04

Kto może pomóc w sprowadzeniu motocykla z UK?
 
Witam,

jest ktoś na forum kto zajmuje się sprowadzaniem motocykli z UK? Mam konkretny egzemplarz na oku ale nie mam pojęcia jak się do sprawy zabrać i chętnie zlecę to komuś doświadczonemu.

Zenon 04.02.2013 18:36

Cytat:

Napisał JarekO (Post 288879)
Witam,

jest ktoś na forum kto zajmuje się sprowadzaniem motocykli z UK? Mam konkretny egzemplarz na oku ale nie mam pojęcia jak się do sprawy zabrać i chętnie zlecę to komuś doświadczonemu.

Witam JarekO

Tak naprawde to najwiecej roboty przy sprowadzeniu motocykla z UK jest w Polsce... W UK musisz obejrzec, posluchac, powachac motocykiel, zdecydować sie, kazać właścicielowi wypełnić odpowiedni dział w dow rejestracyjnym (zawiadomienie jednostki organizacyjnej Min transportu o premanentnym eksporcie pojazdu z UK), zapłacić i zlecić transport do PL. Warto tez zrobić tzw HPI check, który Ci powie o ewentualnych kasacjach, zmianach w dow rejestracyjnym, niesplaconych leasingach itp.
Sprawa sie nieco komplikuje jak chcesz na kołach do Polski jechać, ale jak sie chce sie to sie da sie.
Daj znać na pw gdzie jest maszyna i jak Ci pomoc. Ja jestem w Szkocji, ale jest paru chłopaków w Anglowie, więc wspólnie i w porozumieniu znajdziemy sposób.

Pozdrawiam

Zeon

JarekO 04.02.2013 19:23

Cytat:

Napisał Zenon (Post 289039)
Witam JarekO

Tak naprawde to najwiecej roboty przy sprowadzeniu motocykla z UK jest w Polsce... W UK musisz obejrzec, posluchac, powachac motocykiel, zdecydować sie, kazać właścicielowi wypełnić odpowiedni dział w dow rejestracyjnym (zawiadomienie jednostki organizacyjnej Min transportu o premanentnym eksporcie pojazdu z UK), zapłacić i zlecić transport do PL. Warto tez zrobić tzw HPI check, który Ci powie o ewentualnych kasacjach, zmianach w dow rejestracyjnym, niesplaconych leasingach itp.
Sprawa sie nieco komplikuje jak chcesz na kołach do Polski jechać, ale jak sie chce sie to sie da sie.
Daj znać na pw gdzie jest maszyna i jak Ci pomoc. Ja jestem w Szkocji, ale jest paru chłopaków w Anglowie, więc wspólnie i w porozumieniu znajdziemy sposób.

Pozdrawiam

Zeon

Dzięki Zenon za odzew. Szukam bardziej kogoś kto "żyje" z takiego sprowadzania. Nie ma sensu robić sobie kłopot.

matjas 04.02.2013 19:26

Jarek - napisz może CO chcesz sprowadzić. Może tak będzie łatwiej i będę mógł jakos pomóc.

sizyrk 04.02.2013 20:23

Hej
Ja tam problemu nie widzę , piszesz co i gdzie, sprawdzi się. A i na transport chłopaki namiary mają , więc.....

Mucha 05.02.2013 22:43

Cytat:

Napisał Zenon (Post 289039)
...Sprawa sie nieco komplikuje jak chcesz na kołach do Polski jechać, ale jak sie chce sie to sie da sie.
Zeon

... a czego tak..?
Dzieki!
:)

motomax 05.02.2013 23:21

mam kolege co drze KTM z UK do Polszy,moge zapytać kilkanascie zciągna i zawsze git wiec może pomorze

Zenon 05.02.2013 23:27

Cytat:

Napisał Mucha (Post 289617)
... a czego tak..?
Dzieki!
:)

...a no bo człowiek tutaj sprzedający może nie mieć przeglądu, albo podatku, a jak nie masz ubezpieczenia i przdgladu to nie zapłacisz podatku i witamy w maszynie biurokracji UK, ale jak się chce...

Pozdrawiam

Zenon

Zenon 05.02.2013 23:29

Cytat:

Napisał motomax (Post 289642)
mam kolege co drze KTM z UK do Polszy,moge zapytać kilkanascie zciągna i zawsze git wiec może pomorze

O proszę! Jest i odpowiedź na pytania autora wątku:)

Pozdrawiam

Zenon


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.