Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Rękawice - Jazda w deszczu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13224)

klanol 18.04.2012 10:03

Rękawice - Jazda w deszczu
 
Ostatnio wracałem sobie w deszczu troszeczkę. Miałem zwykłe rękawice, które z niewiadomej przyczyny mi przemokły :)
Jakie macie patenty na jazdę w deszczu. Chodzi mi głównie o patenty, nie gotowe wynalazki typu rękaice z gore, ochraniacze ze sklepu itp.
Interesuje mnie głównie zabezpieczenie rękawic i butów, bo wdzianko ze sklepu wędkarskiego za 50 zł spisało się wyśmienicie. Na marginesie - kombinezon kolegi z Lidla zesrał się na wstępie - poszedł zamek :(

Miras Sc 18.04.2012 10:32

W razie nagłej potrzeby rękawice foliowe ze stacji benzynowej i reklamówki na buty. A kurtek i spodni przeciwdeszczowych np. w Decathlonach na każdym dziale bez liku.

Bartas 18.04.2012 10:33

Reklamówki z biedronki + powertape na buty :) Co do rękawic- te ze stacji, ale szybko się niszczą :) + podgrzewane manetki, coby szybko suszyć :)

garbaty 18.04.2012 10:43

ja uzywam impregnatu do odziezy trekkingowej, po spryskaniu robi sie na wierzchu warstwa czegos co przypomina lateks, na dluga mzawke i przelotny deszcz wystarcza w zupelnosci, ale puszcza przy solidnych opadach.

Kisiel 18.04.2012 10:44

Heja,

Gumowe rękawice gospodarcze, najlepiej w dużym rozmiarze, aby wlazły na rękawiczki motocyklowe lub bawełniane rękawice robocze. Nieprzemakalność gwarantowana, a jaskrawy kolor ostrzegawczy (zazwyczaj żółty) gratis :) Dodatkowym argumentem jest cena i sieć dystrybucji :D
Stosuję ten patent od lat, kiedy po wielu godzinach w deszczu nawet gore się poddaje, guma daje radę.

maryjan 18.04.2012 11:21

Rękawice możesz szukać takie do pracy w chłodni. Ja mam i zadowolonym :)
Guma + polar w środku i można pomykać :)
Koszt +- 25 zł

e200g_ 18.04.2012 11:39

Cytat:

Napisał Kisiel (Post 234745)
Heja,

...kiedy po wielu godzinach w deszczu nawet gore się poddaje...

Przepraszam za off-top, ale:

Jeżeli tak się stało z Gore po kilku godzinach w deszczu, to znaczy, że to nie było Gore. Mogło się również wydarzyć, że jakiś patałach w fabryce wszył membranę "do góry nogami", co niestety się zdarza całkiem często:dizzy:.

Kisiel 18.04.2012 12:06

Cytat:

Napisał e200g_ (Post 234769)
Przepraszam za off-top, ale:

Jeżeli tak się stało z Gore po kilku godzinach w deszczu, to znaczy, że to nie było Gore. Mogło się również wydarzyć, że jakiś patałach w fabryce wszył membranę "do góry nogami", co niestety się zdarza całkiem często:dizzy:.

Held, wysoki model, z gore... Przez 2 sezony dawały radę, potem już tylko częściowo.
Ale i tak to żadna frajda, jak na rękawiczkach skóra z wierzchu nasiąknie mokrym, a wewnątrz gore trzyma, czynnik wychładzania robi swoje. Wolę całkowitą izolację od wody, stąd na obfity deszcz zakładam gumę :)

Bartas 18.04.2012 12:19

Czyli stara prawda:

guma i jedziesz.

:D

Reinchardt 18.04.2012 12:37

1 Załącznik(ów)
Dla mnie najlepsze rozwiazanie, nie udało mi się wymyslec nic lepszego. Gumowe ocieplane fajnym miskiem w środku. Na deszczowe niezbyt ciepłe/zimne dni rewelacja. Ok 30 zł.
Załącznik 30074
Rękawice są długie i zachodzą na kurtkę. Przez to ze nie są najcieńsze do obsługi trzeba się przyzwyczaić ale po paru km daje radę


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.