Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Złodzieje motocykli na Mazurach (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=24609)

siwy 18.08.2015 08:18

Złodzieje motocykli na Mazurach
 
Wczoraj wieczorem w Wydminach ok północy dwóch chujków wyprowadziło spod knajpy kumpla motocykl. Udało im się wprowadzić w boczną ciemną uliczkę. Całe szczęście że widział to miejscowy pijaczek który narobił hałasu i przepędził kolesi. Potem widzieliśmy jak odjeżdżają białym fordem transitem z odkrytą paką, nr rejestracji na NGI (Giżycko).

Uważajcie na siebie, zostawiajcie blokadę kierownicy.

wasilczuk 18.08.2015 08:46

Dogonić, wpierdolić, .................

Dzieju 18.08.2015 09:31

Wsilczuku , to za mało , należy takich likwidować.
Blokada w kierownicy lub na tarczy przedniej nic nie da , w dwie osoby podnoszą koło na kawałku kija czy stawiają na deskorolce i odprowadzają sprzęt.
Za rogiem ładują na pakę i znikają. Wystarczy z 1.5 minuty.

W 3 minuty spokojnie ładuję samochód na lawetę i odjeżdżam , w wersji szybkiej 2 minuty. Autka z 4x4 i automatem są małym utrudnieniem ale to tylko dodatkowe kilkadziesiąt sekund przy sprawnej obsłudze np 2 osób.
Jeśli nawet właściciel widzi sytuację z okna to zanim zbiegnie na dół to może już złodzieja nie być.

Oglądałem sposoby likwidacji linek/łańcuchów motocyklowych, czas operacyjny to najczęściej dodatkowe 2-3 sekundy.

Podsumowując zabezpieczenia przeciwkradzieżowe nie istnieją są to tylko opóźniaczo-spowalniacze z akcentem utrudnienia.

Pozostaje likwidacja tych którzy się tym zajmują w sposób trwały i pokazowy nawet już na miejscu zdarzenia ( dopiero potem wezwać karetkę z defibrylatorem), zawsze złodziej mógł się niechcący przewrócić.
Niestety chore prawo pozwala złodziejom całkiem dobrze prosperować i rozwijać swe działalności.
Chyba tylko AC pozwala na względny spokój.

Lepi 18.08.2015 10:02

Likwidować? Dzieju, to Ty?

Dzieju 18.08.2015 10:52

A co? dokarmiać ?

puszek 18.08.2015 11:36

Wczoraj wieczorkiem łazilismy z Dunia po Rynku w Krakowie.Old Metropolitan Band nadawał pod Ratuszowa, tysiace ludzi w knajpkach, ogródkach w około Sukiennic. Nie widać w ogóle Policji.
Sa kraje gdzie za kradzież ucina się ręce albo głowy a mimo to nie ma spokoju na ulicach i ciągle ktoś kogoś zabija.

consigliero 18.08.2015 12:23

Cytat:

Napisał puszek (Post 444846)
Wczoraj wieczorkiem łazilismy z Dunia po Rynku w Krakowie.Old Metropolitan Band nadawał pod Ratuszowa, tysiace ludzi w knajpkach, ogródkach w około Sukiennic. Nie widać w ogóle Policji.

Sa kraje gdzie za kradzież ucina się ręce albo głowy a mimo to nie ma spokoju na ulicach i ciągle ktoś kogoś zabija.


Ale to dobrze czy źle ? Moim zdaniem trochę przegięcie , a policja i straż miejska woli w pewne miejsca nie wchodzić . Ta informacja bezpośrednio od nich samych . Nie jest to kwestia strachu , tylko nieskuteczności prawa. Tym samym nasz pan prezydent miasta może bezkarnie traktować miasto i jego mieszkańców jak prywatny folwark . Jak już spacerowaliście to trzebało wpaść na kawę .

puszek 18.08.2015 13:23

Cytat:

Napisał consigliero (Post 444854)
Ale to dobrze czy źle ? Moim zdaniem trochę przegięcie , a policja i straż miejska woli w pewne miejsca nie wchodzić . Ta informacja bezpośrednio od nich samych . Nie jest to kwestia strachu , tylko nieskuteczności prawa. Tym samym nasz pan prezydent miasta może bezkarnie traktować miasto i jego mieszkańców jak prywatny folwark . Jak już spacerowaliście to trzebało wpaść na kawę .

Według mnie dobrze. Bo bezpieczeństwo jest związane z kulturą ludzi a nie karami...- chyba że pomyślimy o krajach takich jak Korea Północna. Im niższy stopień cywilizacji tym wyższe kary.
Z tą kawą to uważaj bo często chodzimy posłuchać Oldów...

consigliero 18.08.2015 13:29

Kawy ci u nas dostatek. Mnie tylko chodzi o egzekucję istniejącego prawa , ale to już temat na inną rozmowę . Prawda jest taka że syty głodnego nie zrozumie , to w kwestii słuchania Oldów . Gwaratuję że po miesiącu mieszkania w centrum, Twoja optyka uległa by gwałtownej zmianie .
Co do kultury to zapraszam wieczorem na Szewską na spotkanie z kulturą

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

siwy 18.08.2015 13:30

Właśnie nie spodziewałem się że ktoś się odważy tak na bezczela wyprowadzić motor spod knajpy pełnej ludzi. Kilka lat trzymałem sprzęt pod blokiem, nocowałem w różnych dziwnych miejscach i rzadko kiedy przypinałem motocykl łańcuchem. Taka blokada kierownicy niby mała rzecz ale zawsze utrudnienie, inny ładniejszy motor miał blokadę to go nie wzięli.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.