Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   GPS (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=111)
-   -   Program (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36328)

Adagiio 08.12.2019 14:17

Program
 
Istnieje jaki prosty program za pomocą którego można wgrać trasy i mapę do garmina 64 ? Czy tylko mapsourse.

Emek 08.12.2019 14:19

Nie musisz mieć programu. Jak masz mapę lub tracka to po prostu kopiujesz do odpowiedniego katalogu. Garmin w przypadku map i gpx w przypadku tracka.

Cezarus 08.12.2019 14:47

Easygps polecam .....prościej się nie da.

Adagiio 09.12.2019 07:37

Dzięki

Afro_BAU 09.12.2019 21:10

Garmin basecamp?

bukowski 09.12.2019 23:49

tak czy siak, to jest przeciwintuicyjne, ten cały soft Garniaka. Lubię urządzenie, bo jest twarde, ale programistów to bym do Gułagu wysłał.

matjas 11.12.2019 11:02

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 660751)
Istnieje jaki prosty program za pomocą którego można wgrać trasy i mapę do garmina 64 ? Czy tylko mapsourse.

jeśli masz już track to tylko pytanie o format bo garmin łyka jeno .gpx
do konwersji prosty program GPS BABEL jeśli masz tracka np. w .kml
od dłuższego już czasu używam do tworzenia trasek do łażenia, pod rower /co chyba Cię może zainteresować/, czy na moto GPSies. Wciąż się nie przekonwertowałem na tą nową platformę więc nie wiem co będzie dalej...

Póki co robisz sobie trasę w GPSies jaką chcesz, ściągasz na dysk plik .gpx /pamiętaj aby był bez polskich znaków!/ i potem ładujesz go do katalogu garmina po podłączeniu urządzenia do kompa.

Jak to powiedział Bukowski powyżej jest to może nie do końca superłatwe ale szczerze to trochę się nam w dupach poprzewracało :Thumbs_Up: bo jak pamiętam jeżdżenie z papierową mapą to było znacznie trudniej :D

m

bukowski 01.02.2020 11:56

Nie chce nowego wątku zakładać, ale właśnie mnie BaseCamp do furii doprowadził.
Tyczę sobie trasę na mapie z podpiętego garmina 64. Mapa kupiona w sklepie Garmina, teoretycznie routowalna, więc nie ma lipy.

1. Nie umiem sprawić, żeby mapa ta była tez widoczna w BaseCamp bez podpinania urządzenia.
2. Jak zrobić, żebym mógł wybrać w garminie państwo przy szukaniu adresu? Mapa w urządzeniu jest, gdy robię find...select country to państwa nie ma.
3. I najwazniejsze - pracowicie wyklikałem sobie trasy, w Basecamp pięknie się wyznaczyły wzdłuż dróg. Wysłałem podróż do urządzenia i...zostały same waypointy a tracking między nimi jest po liniach prostych.

help :)

Emek 01.02.2020 12:17

1. Jak ma być widoczna bez podpięcia do urządzenia? Wszak base camp chodzi po urządzeniu i mapach, które masz na nim zainstalowane. Chyba że zgrasz sobie tą mapę do kompa ale tak nie próbowałem.
2. Jaka to mapa? Sprawdź jakie mapy masz włączone jako aktywne. Jak masz za dużo aktywnych map to Garmin głupieje. Spróbuj zostawić tylko bazową i tą która cię interesuje.

bukowski 01.02.2020 12:24

No wyobrażałem sobie, że jak kupiłem mapę na urządzenie, to na basecamp powinna być też widoczna offline albo możliwa do zainstalowania.
Ad.2 - chodzi o TOPO North Africa v4 Light. Jest aktywna tylko ona no i bazowa z Garmina. Na liście krajów nie ma ani Maroka, ani państw typu North Africa czy Algeria. Podejrzewam, że coś jest skopane w definicji mapy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.