Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   przeszczep 750 do rd03 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2996)

JackHarrer 02.04.2009 19:52

przeszczep 750 do rd03
 
Witam

Szukam nowego silnika do swojej Rd03. Zastanawiam sie nad przeszczepem 750-tki z RD04

Tematy do rozwiązania to:
- montaż chłodnicy oleju
- wykombinowanie zbiorniczka płynu i jego umiejscowienie
- zamontowanie sygnału dźwiękowego (chodzi o klakson?)

czy oprocz problemow przedstawionych przez Kazmira cos jeszcze przychodzi wam do glowy?

Co z kolektorem wydechowym, gażnikami, modułami zapłonowymi? Czy elektryka bedzie pasować. A no i czy w razie z 750-tka z RD07 tez pojdzie tak gladko:)?

wieczny 02.04.2009 20:03

To ja skorzystam z okazji i się nieśmiało podepnę, bo może ktoś się zna... Jak jest z 07a do 04? Ale to tylko przy okazji jak ktoś będzie coś wiedział, nie chcę kraść wątku, a i sprawa nie jest dla mnie bardzo pilna.

JackHarrer 02.04.2009 20:16

wieczny mysle ze smialo mozesz sie podpiac do watku bo jak 07a do 04 da rade to pewnie do 03 tez :)

Misza 02.04.2009 20:26

07A do 07 i 04:

1. na pewno zmiana koła magnesowego i impulsatorów
2. do 07 zmiana króćca jednego od układu chłodzenia


Kupowanie nowego silnika do 04 lub 07 się generalnie NIE OPŁACA :) chyba, że od Franza to pewnie by mogło być... :) lub gdy masz coś z wałem lub dołem w swoim starym... Mam NOWY silnik siódemkowy i będę też na zimę robił dzika z jakiejś trójki :) bo nowy tak jak i stary jest chu****y.

Andrzej_Gdynia 02.04.2009 21:45

Ja mam RD0 z sercem 04.
Jest ciasno ale mozna. Zbiorniczek płynu wisi sobie na opasce i trochę wystaje w szparze miedzy owiewkami. Sygnał również. Z tego się nie strzela. A przeszczep moim zdaniem bardzo udany...

JackHarrer 02.04.2009 22:37

Andrzej a moze troche wiecej szczegolow. czy kupowales silnik z gaznikami modulami i kolektrorem czy pasowalo od 650?

ramires 03.04.2009 06:51

Tia, ale aby dostać się do przedniego gara trzeba chłodnice odczepiać i dobrze płyn chłodniczy zlać ... jest bardzo ciasno.
Przerobienie filtra szmerów gaznikowych jest powiedzmy sobie delikatna ... delikatna bo to cholerstwo w 90% przypadków jest już ... mocno popękane i delikante na wszelkie przeróbki. Ja mam wsadzone 07a w RD03. Nie ja robiłem przekładkę, ale jest udana.
3/4 elektyki mam od 07a, a to co wspólne pozostało od RD03.
Teraz to i tak 30% instalacji poszło ... na półkę bo stała się zbędna.

W razie czego też pare słów dopowiem, bo szykuje powoli drugą hybrydę ;) ale trochę mocniejszą ;)

Andrzej_Gdynia 04.04.2009 20:24

Sorry, ale ja tego przeszczepu nie robiłem. Za to jestem z niego b. zadowolony

JackHarrer 02.06.2009 14:25

Hej

Mysle ze dobrze bedzie podsumowac watek. Moze komus przydadza sie informacje zwiazane z takim przeszczepem. Ogolnie poszlo calkiem sprawnie, samo wyjecie i przelozenie silnika nie jest problemem.

Wszystkie mocowania pasuja idealnie, silnik miesci sie bez problemu podobnie jest z chlodnica oleju(mocowanie nie pasuje idalnie ale nie jest to problem), oczywiscie trzeba przeniesc zbiorniczek wyrownawczy.
DOLOT POWIETRZA- tu pojawia sie pierwszy problem,nalezy zmienic koncowki tych gum co ida od airboxa do gaznikow(czyli w przypadku robienia przeszczepu potrzebne beda rury laczace airobx z gaznikami od rd07) Jednak taki posklejany wynalazek moze byc nieszczelny no i nie wyglada zbyt solidnie.Zastanawiam sie nad zalozeniem malych filtrow stozkowych bezposrednio na gazniki, najlepiej w obudowie i wyprowadzenie rur dolotowych gdzies na zewnatrz. Wtedy stary airbox mozna wykorzystac jako calkiem pojemny schowek i miejsce na zbiorniczek wyrownawczy:) Powiedzcie co myslicie o takim rozwiazaniu?

sambor1965 02.06.2009 19:09

Pogadaj o tym z Moviestarem, a jeszcze lepiej z Izim. Zastosowane w 04...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.