Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   2018 Stany (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30328)

Grzechu2012 05.10.2017 17:23

2018 Stany
 
Początkowy plan zakładał Kirgistan, Tadzykistan, teraz to już sam nie wiem, mam taką małą wydumke żeby jechać
-> Polska-> Rumunia -> Bułgaria -> Turcja -> Gruzja -> Armenia -> Rosja -> Kazachstan -> Kirgistan -> Tadzykistan (może Uzbekistan, Turkmenistan)

Kolejność może być inna, grunt aby bez spinki i pośpiechu liznąć perełki każdego kraju, czas do uzgodnienia ale dobrze by było już ogarniać wizy od stycznia, towarzysz podróży mile widziany, taki co nie boi się przygody,energiczny, wesoły co lubi wychlać, ale też wstać rano i jechać jak trzeba. Detale do uzgodnienia, jestem bardzo ugodowy i bez konfliktowy (przeważnie), preferuję wstać i jechać rano np. 6:00 i szukać noclegu około 18:00-19:00 żeby rozbić namiot, ognisko i szamkę ogarnąć o ludzkiej porze.
Wiadomo na dojazdach dzida, na miejscu lajtowo bez spiny, jak chcemy do odpoczywamy jak nie to zapierdalamy.
Czas mnie nie ogranicza, fundusze prędzej ale liczę że 2 miesiące powinny wystarczyć, jadę Afryko CRF1000 więc na ciężko, nie interesują mnie skupiska ludzi i zatłoczone centra miast, kościoły, cerkwie czy meczety.
Priorytetem jest natura, widoki i wolność.
to tak mniej więcej :)

Za sobą mam kilka wyjazdów, ale wschód dopiero odkrywam, ogarniam coś tam mechanicznie, przeważnie jestem we wszystko zaopatrzony, jestem pilny, punktualny i konkretny.

chemik 05.10.2017 21:04

Ile chcesz czasu przeznaczyć na podróż? Ja właśnie krystalizuję przyszłoroczne plany i jedną z opcji jest kierunek Uzbekistan - Kirgistan. Póki co nie mogę podać żadnych szczegółów, gdyż ich nie ma. Do końca roku chcę sprecyzować gdzie będę jechał. Termin to koniec maja i I połowa czerwca.

Grzechu2012 06.10.2017 13:42

Miesiąc lub dwa :)

chemik 06.10.2017 14:25

Oj, aż tyle czasu to nie mam. Max co wyszarpię z korpo to 3 tygodnie urlopu. Doliczając weekendy i piątkowo popołudnie to sumarycznie daje 24 i pól dnia. Zatem mój maxymalny zasięg wyprawy to sumarycznie 10-13 tys. km.
Można ewentualnie połowicznie połączyć siły - ja wrócę, Ty pojedziesz dalej.

zaczekaj 06.10.2017 14:33

Też bym chciała jechać. Na razie luźno rozmyślam ale marzy mi się wschód na przyszły sezon.

Franz 06.10.2017 15:05

Aśka , to Ty już po rozwodzie? przeca dopiero był ślub :)
24 i pół dnia to wystarczy dojechać na kołach do Gruzji i Armenii i pozwiedzać.
Głupio też jechać przez Turcję i nie pozwiedzać Turcji

zaczekaj 06.10.2017 16:12

Cytat:

Napisał Franz (Post 551416)
Aśka , to Ty już po rozwodzie? przeca dopiero był ślub :)

Tzn też byśmy chcieli jechać 😁

Wilk96 06.10.2017 17:18

Grzechu, obrałeś kierunek który mnie bardzo interesuje, lecz póki co w przyszłym roku najdalej uda mi się dojechać co najwyżej do Gruzji i Armenii (max 20 dni) planuję jeszcze wyjazd do Czarnogóry i Albanii oraz latem z żoną na Nordkapp przez Petersburg i Murmańsk. W sumie jak dobrze pójdzie to półtorej miesiąca w drodze, ale z przerwami na pracę. Będę obserwował wątek, może coś się zmieni u mnie (gram w Lotto :) albo tak jak pisał chemik do pewnego momentu razem, później Ty dalej a ja odwrót do domu.

Grzechu2012 06.10.2017 17:38

Plan jest bardzo luźny,
może być np. że dzida przez Rosję i wjazd na 'STANY' (Bo one są tu priorytetem) chcę jak najwięcej spędzić czasu w Kirgistanie i Tadżykistanie, reszta to tylko wydumka na dobicie się widokami, kilometrami i winem :)
Podoba mi się pomysł że możemy wspólnie część trasy zrobić a później każdy w swoją stronę pojedzie. A może okazać się i tak że wrócimy razem, droga wszystko zweryfikuje.
Jestem z Łomży także jak ktoś ma chęć się spotkać to zapraszam, jakby co mój tel. szejset-dwa 353123 :)
Od stycznia chcę już mieć konkrety i to dobry czas by ogarniać wizy bez spinki czasowej.
terminy przewiduję CZERWIEC-LIPIEC (nie są to sztywne terminy wspólnie możemy to zweryfikować)

PS. Jadąc na wschód nie musisz grać w totka hehe

nabrU 06.10.2017 17:58

Cytat:

Napisał Grzechu2012 (Post 551439)
może być np. że dzida przez Rosję i wjazd na 'STANY' (Bo one są tu priorytetem) chcę jak najwięcej spędzić czasu w Kirgistanie i Tadżykistanie, reszta to tylko wydumka na dobicie się widokami, kilometrami i winem :)

Ha ha, dobre. Miałem właśnie pisać o jakich Stanach w tytule mowa. Dopiero teraz załapałem :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.