Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Wybór kufrów do CRF 1000 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28921)

Africa Tigg 07.04.2017 19:02

Wybór kufrów do CRF 1000
 
Możecie napisać kilka zadań od siebie dotyczących kufrów do Afryki, szczególnie interesują mnie wrażenia dotyczące kufrów Givi Trekker Outback oraz kufrów od APDURO- zastanawiam się nad wyborem między tymi dwoma rozwiązaniami.
Będę wdzięczny za wszystkie uwagi wnoszące coś do tematu.

Emek 07.04.2017 21:48

Kufry to zło.:devil:
Radekw ma Apduro. Z nim pogadaj.

Pirania 07.04.2017 22:02

Rogal! Chyba ze asfaltowo jak..jak...jak.. chłopaki na bmw to może..

luk2asz 07.04.2017 23:09

Ja mam APDURO. Warte ceny, solidne wykonanie, nie "ciekna", łatwy montaż.
Polecam.
Aha, objechałem z Pancernikami na Transalpie dużo szutrów (nie raz hardkorowych ) i dało radę. A Transalp to nie BMW .

sebastian_j 09.04.2017 20:54

Też mam Apduro(boczne). Wykonanie pierwsza klasa. Idzie się dogadać ze wszystkim. Dobry kontakt.

Stelaż pancerny. Według mnie robi też za niezłą ochronę tyłu. Dodatkowe podparcie dla kufra górnego. Wada (nie dla mnie) przy tym stelażu nie idzie obniżyć siedzenia. No chyba, że coś poprawili.

mototraper 09.04.2017 21:19

kufry
 
Zamówiłem APDURO i czekam na odbiór (koniec kwietnia). Oglądałem naocznie u chłopaków w warsztacie już gotowe dla innych klientów. Wyglądały bardzo profesjonalnie. Zobaczę jak się.sprawdzą w trasie. Niewątpliwą zaletą jest ich cena! Połowa takiego samego zestawu np. u GIVI czy SW-Motech. Więc jeśli ktoś potrzebuje po prostu kufry na wyprawę, a nie do lansu z naklejką "turatek" niech śmiało zamawia...

HarryLey4x4 09.05.2017 16:11

Ja w Trampku mam Kappy , kopie Trekkera i te same kufry chcę zastosować do Nowej Afry. Pokazały się stelaże GIVI monokey i chcę je zakupić . bo z kufrw jestem bardzo zadowolony. Chciałem tylko podpytać, czy ktoś widział już może na żywo ten zestaw GIVI. Motobagaż .pl ma je w ofercie w komplecie i może ktoś już zakupił taki zestaw . Proszę o podpowiedzi jak się to sprawuje na CRF ie

krzysiek_m 09.05.2017 20:53

Ja mam stelaż givi na kufry boczne.

Generalnie GIVI to zawsze był badziew... ale do CRFy przeszli samych siebie. Spokojnie pogniesz każdą rurkę na kolanie. Elementy stelaża są składane na jakiś rodzaj złączki (ale można zamiast tego wkręcić śrubkę). I są mocowane do podnóżka pasażera, nie jak hepco do ramy, pod set, tylko do ośki podnóżka pasażera - nawet nie wiem czy śmiać się czy płakać.

Żeby nie było, są plusy:
- mocowanie przez błotnik do subframe.
- nie wchodzi pod kanapę tylko w oryginalne punkty mocowania bagażu

Kupiłem tymczasowo na szosowy urlop z żoną w czerwcu i podejrzewam, że się sprawdzi, potem wywalę (albo zostawię na kolejny urlop).
Na jakąś wyprawę, albo wypad z kumplami to się kompletnie nie nadaje.

Grzechu2012 29.05.2017 12:00

dopasowywał ktoś kufry rodzimej produkcji do stelaży HEPCO ?

DanielCRF 29.05.2017 13:22

Kupiłem 2 lata temu kufry Givi Trekker outback 37L. Początkowo do V-storma teraz zamontowany do NAT. Stelaż jest o wiele mocniejszy niż ten stosowany przy systemie Monokey. Montaż kufrów dziecinnie łatwy a sama kufry solidne
i trwałe.

bukowski 29.05.2017 13:28

poprzyglądałem się i zdecydowałem na miękki bagaż. Emek widziałem wszedł w kriegę, ja wybrałem SW-Motech Dakar. Wygląda solidnie, jest lekki stelaż, są worki wodoszczelne w środku, jest system szybkiego zdejmowania z motocykla. No i koszt do przeżycia.
Czekam teraz na dostawę (dzięki Myku za pomoc w ogarnięciu logistyki!!!), zamontuję to się wypowiem.

mototraper 29.05.2017 14:46

Odebrałem niedawno APDURO. Przerosły moje oczekiwania! Fantastycznie wykonane (wypieszczone). Prawie sam metal, bez jakichś narożników plastikowych (tylko zawiasy mają jakieś elementy plastikowe). Chłopaki (metalurdzy po AGH) oferują dwa typy mocowań (takie jak dawniej w turatekach i nowsze, na kluczyk - jak teraz). Wybrałem starszą wersję, bo ma bardziej estetyczny stelaż. Poza tym, uwaga: od niedawna oferują także sakwy wkładane w te kufry! Idealnie dopasowane! Można więc kufry zostawić przy motorze, a do np. hotelu zabrać rzeczy w samych sakwach! Sakwy są z jakiegoś materiału "korduropodobnego". Ten zachwyt na razie jest teoretyczny, bo jeszcze nie jeździłem z nimi nigdzie doładowany. W czerwcu ruszam do Hiszpanii więc po tej trasie napiszę jak się sprawdziły w praktyce.

HarryLey4x4 29.05.2017 14:59

Cytat:

Napisał DanielCRF (Post 533198)
Kupiłem 2 lata temu kufry Givi Trekker outback 37L. Początkowo do V-storma teraz zamontowany do NAT. Stelaż jest o wiele mocniejszy niż ten stosowany przy systemie Monokey. Montaż kufrów dziecinnie łatwy a sama kufry solidne
i trwałe.

Daniel. Czy masz ten system stelaża z możliwością demontażu od GIVI? Czy kufry po obu stronach równo odstają od osi motocykla?

DanielCRF 29.05.2017 15:35

Cytat:

Napisał HarryLey4x4 (Post 533215)
Daniel. Czy masz ten system stelaża z możliwością demontażu od GIVI? Czy kufry po obu stronach równo odstają od osi motocykla?

Kufry w zasadzie są symetryczne nie licząc 2-3 cm po przeciwnej do tłumika stornie. Na razie jestem na urlopie. Jak tylko będę mógł zrobię zdjęcia.

HarryLey4x4 29.05.2017 17:01

Cytat:

Napisał DanielCRF (Post 533218)
Kufry w zasadzie są symetryczne nie licząc 2-3 cm po przeciwnej do tłumika stornie. Na razie jestem na urlopie. Jak tylko będę mógł zrobię zdjęcia.

Ale widzę,ze zasadniczo jesteś zadowolony?

yeuop 29.05.2017 18:22

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat szerokości kufrow Apduro oraz SW-motech TraxAdv? Nie mam możliwości porównania ich na zywo, ale wydaje mi się, ze SW-motech jest troszkę szerszy....
Z wyglądu bardziej mi się podoba Apduro, chociaż komplet SWmotech jest droższy ledwo o kilka stow.

mototraper 10.07.2017 20:49

Ja mam Apduro i chwal sobie. SW moteki widziałem u znajomego. No cóż, każda pliszka swój ogonek chwali... Ale gdybym miał jego kufry to już miałbym jeden rozbity. Bo SW moteki (i turateki też) mają narożniki PLASTIKOWE! A ja w Apduro mam CAŁE KUFRY łącznie z narożnikami metalowe. Dlatego wytrzymały dosyć mocne uderzenie... A wielkość (pakowność):w Apduro to kwestia co sobie zamówisz... Przejechałem w nich całą Hiszpanię w czerwcu (10 tys km) i jestem bardzo zadowolony. Nie dostrzegłem wad.

motomax 10.07.2017 21:03

Też polecam Apduro,kufer centralny L najbardziej pasuje do NAT,solidna robota i za tą cene trzeba brać a nie szukac kwadratowych jaj z zachodu.

trochę do płyty miałem zastrzeżenia bo niestety po wycince zostały ostre jak brzytwa kanty,ale telefon i obiecali poprawic obróbkę.

W porównaniu do konkurencji maja chłopy mięsiste wyroby i jestem za,do NX też Apduro idzie.

Dobre bo nasze i naszych trzeba wspomagać.

Stelaże też super NAT z tyłu wygląda lepiej niż nie jeden GS

myku 10.07.2017 22:50

Najlepsze kufry dla mnie to Bernd Tesch....potem Holan

guditta 17.09.2017 20:38

A jak ktoś chce oryginalne to bardzo proszę mam

StrzeLuk 17.09.2017 20:48

To ja mam pytanie do posiadaczy "miękkich" kufrów. Nie macie problemu z tym, że ktoś Wam coś ukradnie jak zostawicie motki na parkingu? Jadąc w jakąś podróż przecież często się gdzie zatrzymuje, żeby coś zwiedzić i zostawia się motocykle na godzinę, dwie. Co wtedy z bagażem? Przecież nie bierzecie ze sobą?

Emek 17.09.2017 20:57

Mam miękkie i nie zdarzyło mi się.aby ktoś.coś zajumał ale takie ryzyko zawsze istnieje. Jak ktoś będzie chciał ukraść to taki zameczek w kuferku nie będzie wielką przeszkodą.

nabrU 17.09.2017 23:21

Cytat:

Napisał StrzeLuk (Post 548442)
Co wtedy z bagażem? Przecież nie bierzecie ze sobą?

Są pasy z zamkami np. szyfrowymi.

https://www.youtube.com/watch?v=NMG851MQ16k

Emek 17.09.2017 23:25

Nóż i po sprawie. Na złodzieja rady nie ma.

nabrU 17.09.2017 23:30

Cytat:

Napisał Emek (Post 548463)
Nóż i po sprawie. Na złodzieja rady nie ma.

Pewnie, że tak. To tak jak z blokadami i łańcuchami motocyklowymi...

kristoch 18.09.2017 12:24

Cytat:

Napisał Emek (Post 548463)
Nóż i po sprawie. Na złodzieja rady nie ma.



Pewnie, że nie ma rady - może np. wziąć na lawetę całe moto razem z kuframi ;-).
Natomiast mam te pasy z linka powyżej - to jest gruba i sztywna taśma, a w nią wpleciona jest linka stalowa. Nóż nie wystarczy, a nożyce to przecinania linek stalowych ześlizgują się z taśmy. Taka jest przynajmniej teoria - nikt mi się jeszcze do bagażu nie dobierał.

Dziki_92 10.01.2020 18:29

Nie chce zakładać nowego tematu więc może odpowie mi ktoś tutaj :>
Które kufry lepsze : SW- Motech czy Givi ?

bigboykr 10.01.2020 18:41

Może podaj konkretne modele, bo ja akurat miałem SW alu i Givi plastikowe. I w sumie SW były lepiej wykonane.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

MUTT 10.01.2020 18:42

bierz Apduro :Thumbs_Up:

Dziki_92 10.01.2020 19:12

Cytat:

Napisał bigboykr (Post 664708)
Może podaj konkretne modele, bo ja akurat miałem SW alu i Givi plastikowe. I w sumie SW były lepiej wykonane.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Na przykład takie :
https://allegro.pl/oferta/sw-motech-...0-l-8808934883
lub
https://www.olx.pl/oferta/aluminiowe...tml#c3c90f3caa

Co prawda akurat stelaże nie do Afry ale głównie chodzi o kufry :>

bigboykr 10.01.2020 19:53

Traxy miałem. A dokładniej centralkę traxa. Przeżyła kilka lat na KTM. Ogólnie byłem zadowolony. Dobrze wykonane. Może nie pancerne, ale nic się nie zepsuło. Bardzo stabilna płyta montażowa.
Co do tych Givi się nie wypowiem.
Dodam tylko, że wybrałbym te, które najmniej poszerzają motocykl.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Dario 11.01.2020 08:46

Cytat:

Napisał Dziki_92 (Post 664707)
Nie chce zakładać nowego tematu więc może odpowie mi ktoś tutaj :>
Które kufry lepsze : SW- Motech czy Givi ?

Mam Givi Outback Trekker juz 2-gi rok - kpl 3 kufrów.
Są solidnie wykonane i estetyczne (jeśli zwracasz na to uwagę).
Miałem z nimi tylko 1 parkingówkę i nie ma nawet śladu.
Jednakże, po tym roku jazdy z kuframi i przemyśleniu tematu zakupiłem u Chłopaków z 21'Brothers sakwy :)
Piszę oczywiste rzeczy ale pomyślałem, że jeśli kufry ważą prawie tyle, co zabierany do nich bagaż, to coś tu jest nie tak:). Szczególnie unikam jazdy z centralką.
Nowa Afra jest wysoka a ATAS szczególnie i dołożenie dodatkowych 5-10 kg na wysokości 1,5 metra demoluje wyważenie motocykla.
Kufrów będę używał tylko na 100% asfaltowe wypady.

GregoryS 11.01.2020 11:37

Z centralka .. to zalezy. Centralke mam od nowosci i bardzo sobie chwale, ale !! To jest pojemnik glownie na kask i drobiazgi - tak na codzien, a w dluzszych wyjazdach ląduje tam lekki plecak - do zabrania ze soba (a wtedy pakuje do centralki kask), albo inna lekka drobnica. Centralka jest ok, ale tego limitu wagi "na tył" o ktorym pisze honda trzeba przestrzegac.

Dario 11.01.2020 14:21

Cytat:

Napisał GregoryS (Post 664764)
Z centralka .. to zalezy. ....
Centralka jest ok, ale tego limitu wagi "na tył" o ktorym pisze honda trzeba przestrzegac.

Oczywiście, bez przesady.
Też jej używam i chwalę sobie możliwość schowania kasku jak trzeba gdzieś oddalić się od moto.
Co nie zmienia faktu, że po jej zdjęciu motocykl w offie jeździ dużo lepiej.
Nie bez powodu Honda nie przewiduje kufra centralnego do CRF 1000 Adventire Sports.....

bukowski 11.01.2020 14:37

ja mam tekstylne SW na stelażu. żadnych uwag.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Dario 11.01.2020 14:54

Cytat:

Napisał bukowski (Post 664776)
ja mam tekstylne SW na stelażu. żadnych uwag.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Ja jestem na etapie dorabiania sobie płyt montażowych do stelaży Givi.
Chcę aby były max uniwersalne - do sakw i rotopaxa a po odkręceniu 4 śrub zakładam z powtotem kufry, choć w sezonie 2020 potestuję głównie jazdę z sakwami.

Dziki_92 11.01.2020 20:07

Cytat:

Napisał Dario (Post 664757)
Mam Givi Outback Trekker juz 2-gi rok - kpl 3 kufrów.
Są solidnie wykonane i estetyczne (jeśli zwracasz na to uwagę).
Miałem z nimi tylko 1 parkingówkę i nie ma nawet śladu.
Jednakże, po tym roku jazdy z kuframi i przemyśleniu tematu zakupiłem u Chłopaków z 21'Brothers sakwy :)
Piszę oczywiste rzeczy ale pomyślałem, że jeśli kufry ważą prawie tyle, co zabierany do nich bagaż, to coś tu jest nie tak:). Szczególnie unikam jazdy z centralką.
Nowa Afra jest wysoka a ATAS szczególnie i dołożenie dodatkowych 5-10 kg na wysokości 1,5 metra demoluje wyważenie motocykla.
Kufrów będę używał tylko na 100% asfaltowe wypady.

Nie jestem jakimś wytrawnym jeźcem jeżeli chodzi o teren, raczej jakieś tam szutry. Kufry głównie do wykorzystania na wyprawy co roczne po EU.

darius 12.01.2020 12:58

Cytat:

Napisał MUTT (Post 664709)
bierz Apduro :Thumbs_Up:

Również polecam Apduro.

D

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

LordCYCU 23.01.2020 18:41

1. Ten kolo miał "ciekawy" pomysł :-)


2. A tutaj omawia swoje inne "mody":

Miras Sc 23.01.2020 18:59

Andriej z Mińska. Niezły agent. Obejrzałem kilka jego relacji. Posiada duże doświadczenie i chetnie się dzieli swoimi pomysłami. Warto podpatrzeć jak sobie radzi w podróżach po swiecie przy skromnym budżecie

Majster 23.01.2020 19:21

Wczoraj robiłem trip po marketach typu Jula, Castorama, Obi i itp. Solidniejszych walizek narzędziowych jest obecnie sporo, jak ktoś chce taniej a potrafi podłubać to też jest jakaś alternatywa.

nabrU 27.01.2020 00:43

Cytat:

Napisał RadekM (Post 666526)
Mam do sprzedania kompletny zestaw srebrnych kufrów TRAX ADV do Honda CRF1000L Africa Twin (18-). Nowy, nieużywany. Zakupiony w 2019r. Założone zamki i ograniczniki otwarcia pokrywy.

Po pierwsze to wypadaloby pójść do przywitalni...
Po drugie to poczytać regulamin FAT, zapłacić składkę i dopiero wtedy umieszczać ogłoszenia sprzedaży we własciwym dziale.

Inaczej czuję bana na wejściu...

temek 09.02.2021 12:04

Witajcie, mam pytanie. Czy oryginalne kufry hondowskie z CRF 1000 2017 będą pasować do CRF 1000 ATAS 2018 ? Serwis dobiera po vin'ie i nie wie czy się różniły.

Czy ktoś wie czy pasują do wszystkich 1000, czy różnią się na poszczególne modele ?

areks 09.02.2021 14:16

Ma ktoś i może coś powiedzieć o kufrach MyTech?
Warte to coś?

mdxmd 10.02.2021 07:51

Cytat:

Napisał areks (Post 717311)
Ma ktoś i może coś powiedzieć o kufrach MyTech?
Warte to coś?

widziałem na żywo solidne są, w całości wykonane z alu, podwójne przetłoczenia przy pokrywach.

Firma nie stosuje plastików po rogach jak inni producenci ale dzięki temu w tych miejscach jest metal a nie pusta przestrzeń zakryta plastikiem na nity, który od spodu jest uszczelniony silikonem!

mdxmd 10.02.2021 07:56

Cytat:

Napisał temek (Post 717300)
Witajcie, mam pytanie. Czy oryginalne kufry hondowskie z CRF 1000 2017 będą pasować do CRF 1000 ATAS 2018 ? Serwis dobiera po vin'ie i nie wie czy się różniły.

Czy ktoś wie czy pasują do wszystkich 1000, czy różnią się na poszczególne modele ?

raczej są identyczne, nie posądzałbym hondę o taką rozrzutność, mogę swoje użyczyć do przymiarki nikt w okolicy niestety nie ma niestety CRF1000 ATAS

temek 11.02.2021 00:11

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 717390)
raczej są identyczne, nie posądzałbym hondę o taką rozrzutność, mogę swoje użyczyć do przymiarki nikt w okolicy niestety nie ma niestety CRF1000 ATAS


Mi rowniez wydaje sie ze są identyczne. Za przymiarkę dziękuje, umówię sie na priv.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Hayclock 29.04.2021 19:41

Kupię używane kufry boczne OEM (do Adventure Sports 2019) w stanie wizualno-technicznym nie budzącym uwag.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.