Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Izrael (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33774)

jorge 05.12.2018 17:17

Izrael
 
Hej. Kto z Was był niedawno w Tel Avivie ? Szukam informacji o bezpieczeństwie, w kontekście wyjazdu z dzieckiem.

Jurek

Fihu 05.12.2018 17:30

Cześć, byłem na wiosne 2018 na tydzień, wracaliśmy w Wielką Sobotę, pomimo różnych świątecznych "imprez", było spokojnie. Sporo policji, dużo młodych wojskowych z długą bronią, ogólnie dużo broni, w autobusach itp, Jerozolima podobnie, jadąc masz check-pointy często, ale szło wszystko bez problemów, żadnych negatywnych odczuć
Choć parę dni później coś tam się działo z tego co pamiętam ale to nie w samym Tel-Awiwie. Na lotnisku oczywiście wywiad, ale konkretnie i w miarę sprawnie

wojtekk 05.12.2018 17:57

To bezpieczne miasto w państwie, które jest w permanentnym stanie wojny. Ja bym jechał.

consigliero 05.12.2018 17:59

To jest źle postawione pytanie, dopóki nie będzie tam czegoś w rodzaju intifady to jest to bardzo bezpieczny kraj. My byliśmy na miejscu parę dni po tym jak hesbollach stracił swojego lidera w Gazie a Izrael oficera sił specjalnych . W odwecie hesbollach wystrzelił dużo kassimów, niektóre dotarły do celu. Do dymisji podał się minister obrony i 70 procent Izraelczyków chciało wojny a rząd nic nie zrobił. Może tylko nad kibucem latało więcej helikopterów ale być może to było przygotowanie do akcji na granicy z Libanem . Wczoraj zaczęli likwidować tunele hesbollachu, ale turysta o tym nawet nie będzie wiedział

Onufry22 05.12.2018 19:43

Mój ojciec był jakieś dwa tygodnie temu. Nie odniósł wrażenia, aby było niebezpiecznie.
Wrócił cało:)

poss'ter 05.12.2018 21:17

Potwierdzam jak powyżej, byłem 3 tygodnie temu, Tel Aviv, Jerozolima, Pustynia Judzka, okolice Morza Martwego. Zupełny spokój. Jedyne zaskakujące to w Jerozolimie na ulicach mnóstwo dzieciaków obu płci w mundurach z karabinami w ramach obowiązkowej służby wojskowej.

jorge 06.12.2018 01:54

Młody ma 2 lata. Wszystko przygotowane, a moja piękna wyczytała na stronie MSZ, że nie zalecają wyjazdu ... i panika w chacie :(. Pobyt 10 dni, w tym Sylwester.

wojtekk 06.12.2018 07:26

Niech przeczyta od kiedy to wisi. To jest specyfika państwa i rejonu. W każdej chwili cos sie moze stac. Ale czy duZo sie dzieje ? Nie za bardzo.

żuk 06.12.2018 07:46

Podobny dylemat Jorge miała moja luba; różnica taka, że nie z dzieckiem wyjazd a z roboty Ją wysyłali. Finalnie nie pojechała bo cykała się konkretnie. Ludzie, którzy pojechali stwierdzili po powrocie, że nie ma chyba bezpieczniejszego miejsca. Dziwna to logika i twierdzenie - argumentem było "na każdym kroku policja i żołnierze... z długą bronią".
Dla mnie wahanie w pełni zrozumiale. Sam nie zastanawiałbym się przez sekundę. Z dzieckiem? Chyba bym odpuścił... Ale to moja logika. Znajomi z dzieciakami jeżdżą i nie narzekali na nic do tej pory.
Pozdro.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

chemik 06.12.2018 08:14

Jorge, 3 tygodnie temu wróciłem z Izraela. Przebywałem tam akurat w czasie, gdy w strefie Gazy wybuchły zamieszki największe od 2014 roku. Zginęło kilka osób.
I bazując na tych doświadczeniach mogę śmiało powiedzieć, że Izrael to bardzo bezpieczny kraj. Jeśli nie będziesz zapuszczał się w rejony zapalne to ryzyko będzie takie samo jak u nas lub mniejsze.
Jedź, nic się nie bój, a zobaczysz, że będziecie zadowoleni.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.