Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   zbiornik w DRZ (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31844)

rrolek 10.05.2018 20:28

Witam

Cos nie kapuje tej waszej paniki. Cale lata miałem motorki bez wentylatorka i zbiorniczka, z rurką pod silnik i tragedii żadnej nie było. No może poza drz-e ale tylko do momentu dobrego odpowietrzenia układu. Większość zabawek do czystego offu takiej bańki nie posiada i to działa nawet pod prawdziwymi kilerami nie takim starymi pierdolami jak ja. Ot gasić jak się staje nawet na minute i nie mielic kamieni/błota/piachu stojac w miejscu. Wszystko.

Pozdr
rr

Zmyler 10.05.2018 21:15

W exc na RFS nie ma zbiorniczków, w lc4 620 SC też nie miałemi tylko raz puścił wodę przy katorżniczm ryciu przez bieszczadzkie błoto.A i wtedy poziom w chlodnicy nie opadł jakoś drastycznie.Ciśnieniowy korek reguluje ilość upuszczonego płynu.Upuścici troszkę ciśnieni spada i korek znów zamyka wypływ.

szynszyll 10.05.2018 22:21

ide sie powiesic

Zmyler 10.05.2018 23:43

No jak musisz .... Ale wcześniej popraw jak się mylę. Oryginalnie nie ma zbiorników....Co nie znaczy że jestem zwolennikiem ich wypie...a jak są w konstrukcji bo po 1 nie chce mi się . Po 2 nie widzę celu za bardzo.Chętnie poczytam inne opinie.

szynszyll 11.05.2018 08:42

w DRZ ORYGINALNIE jest. co kogo obchodzi inny motocykl innej marki i innej konstrukcji?!?! jaki to ma zwiazek? jak Heniek lubi chlopcow to Jacek tez ma lubic? LITOSCI...

cyt. korek upusci troche

i potem ten brak sie magicznie pojawi? odnowi sie? to moze wogole lac mniej i dac zwykly korek a nie jakis cisnieniowy wlac do polowy chlodnicy i luz. jebnieci konstruktorzy podnoszac cene zbiornik dali ale nie z nami te numery Bruner! jeszcze pewnie olej kaza zmieniac i filtry - zolte lobuzy!

Zmyler 11.05.2018 12:01

Jestem daleki od namawiania demontażu w drzecie, opisałem Ci tylko jak było u mnie w lc4 620 SC. Po tym puszczeniu płynu i ostygnięciu (sprawdziłem) poziom w chłodnicy obniżył się na tyle niewiele że nie odsłonił żeberek. Dojechałem jeszcze do bazy ( ok 2h jazdy). W żadnym z dwóch EXC (525 i 450) nie puściło mi ani razu przez przelew mimo ciężkiego rycia, poziom sprawdzam często i jest stały.
Ale jakby był zbiorniczek - ja bym go nie demontował bo nie chciałoby mi się wnikać czy jest sens poprawiać fabrykę.

Pozdrawiam

szynszyll 11.05.2018 13:06

ja mam na warsztacie kolejna afryke w ktorej nie bylo plynu w zbiorniczku i sporo brakowalo w chlodnicach. podtarte jest praktycznie wszystko od sworzni po loza walkow co w AT jest mega rzadkie. oddalem ostatnio Varadero w ktorym rowniez w zbiorniczku nie bylo plynu a w ukladzie brakowalo 0,5 litra. Wasze motocykle - lejcie nawet barszcz z uszkami.

niedzialajacy uklad wiatraka to tez codziennosc. brak termostatu, zaciety, zardzewialy. uklad chlodzenia to chyba najbardziej zaniedbywana sprawa z jaka sie spotykam. malo kto wogole tam zaglada.

Dymkaaa 11.05.2018 13:08

Przypomina mi to trochę sytuacje z olejem.. po chu* taki drogi, ja leje taki i jeździ się tak samo..

rrolek 11.05.2018 13:10

Witam

Nie trzeba było drążyć.
Dodam, że w przypadku ex mojej drze po ok 2 latach płyn ze zbiorniczka czy to z przyczyny wadliwego korka czy nieszczelności połączenia przestał wracać samoczynnie i trzeba było mu pomagać. Dobrze choć że nie za często.

Pozdr
rr

szynszyll 11.05.2018 13:12

plyn moze wywalac tez uszkodzona glowica albo uszczelka pod nia. mialem takie przypadki.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.